Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V devadesáti jí diagnostikovali rakovinu, vyrazila na cestu kolem světa

Zdroj fotografií: Facebook Driving Miss Norma

Inspirativní příběhy jsou všude kolem nás a leckdy přicházejí z míst, kde bychom je nejméně čekali. No uznejte – kdo by očekával příval inspirace od stařenky, na níž lékaři vyrukovali s neveselou diagnózou?

Dva týdny stačily12321548_947946765296927_395775651313368842_n, aby zatočily životem stařičké Normy. Právě během čtrnácti dnů jí nejprve nečekaně zemřel manžel, vzápětí se od lékařů dozvěděla, že má rakovinu prsu. Léčbu podstoupit nechtěla. Místo toho se rozhodla, že si své poslední dny ještě pořádně užije. Co na tom, že už překročila devadesátku?

Společně se svo12472771_1007006636057606_5241318895608452637_nu rodinou tak nasedla do obytného vozu a vyrazila na cesty. Norma není aktuálně v bolestech, má stále bystrou mysl a cestování miluje. Při srovnání s pobytem v pečovatelském domě tak byla tato alternativa jasnou volbou.

Cestu navíc podpořil i sám doktor. Léčba by pro Normu byla nebezpečná a operaci by nemusela přežít. „Děláte přesně to, co bych udělal já v takovéto situaci,“ řekl lékař rodině a popřál všem šťastnou cestu. Tu si Norma užívá už šest měsíců, přičemž ji sledují stovky tisíc lidí prostřednictvím Facebookového profilu.

 

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.