Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V českých městech to žije. Ve kterém je příroda nejrozmanitější, odhalí soutěž pro veřejnost

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Za krásnou přírodou nemusíte cestovat daleko. Cílem soutěže City Nature Challenge je upozornit na rozmanitost přírody ve městech. Zájemci zaznamenávají zpozorované druhy zvířat a rostlin v městském prostředí, a soutěží tak o druhově nejbohatší město.

Akce probíhá od 30. dubna do 3. května v Praze, Brně a Uherském Hradišti. Zájemci si pro zapojení do soutěže musí stáhnout aplikaci iNaturalist a zaregistrovat se do ní. Následně sdílí fotografie druhů, které ve zmíněných městech spatří. Kolik záznamů lidé za jednotlivá města zaslali, oznámí organizátoři soutěže o týden později na webu citynaturechallenge.org.

Soutěžit bude letos 430 měst a regionů z celého světa. Česká republika se akce poprvé zúčastnila v roce 2018. Projekt vznikl jen o dva roku dříve, v roce 2016 ve Spojených státech amerických. V prvním ročníku se utkalo San Francisco s Los Angeles. Následující rok se už akce rozšířila do dalších amerických měst. Přidáte se tentokrát i vy?

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…