Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V českých městech to žije. Ve kterém je příroda nejrozmanitější, odhalí soutěž pro veřejnost

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Za krásnou přírodou nemusíte cestovat daleko. Cílem soutěže City Nature Challenge je upozornit na rozmanitost přírody ve městech. Zájemci zaznamenávají zpozorované druhy zvířat a rostlin v městském prostředí, a soutěží tak o druhově nejbohatší město.

Akce probíhá od 30. dubna do 3. května v Praze, Brně a Uherském Hradišti. Zájemci si pro zapojení do soutěže musí stáhnout aplikaci iNaturalist a zaregistrovat se do ní. Následně sdílí fotografie druhů, které ve zmíněných městech spatří. Kolik záznamů lidé za jednotlivá města zaslali, oznámí organizátoři soutěže o týden později na webu citynaturechallenge.org.

Soutěžit bude letos 430 měst a regionů z celého světa. Česká republika se akce poprvé zúčastnila v roce 2018. Projekt vznikl jen o dva roku dříve, v roce 2016 ve Spojených státech amerických. V prvním ročníku se utkalo San Francisco s Los Angeles. Následující rok se už akce rozšířila do dalších amerických měst. Přidáte se tentokrát i vy?

Související články

Zaručeně zlepší den

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Ve vesmíru je veselo. NASA zachytila usmívající se Slunce

Které evropské země vedou v užívání solární energie?

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…