Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V českých městech to žije. Ve kterém je příroda nejrozmanitější, odhalí soutěž pro veřejnost

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Za krásnou přírodou nemusíte cestovat daleko. Cílem soutěže City Nature Challenge je upozornit na rozmanitost přírody ve městech. Zájemci zaznamenávají zpozorované druhy zvířat a rostlin v městském prostředí, a soutěží tak o druhově nejbohatší město.

Akce probíhá od 30. dubna do 3. května v Praze, Brně a Uherském Hradišti. Zájemci si pro zapojení do soutěže musí stáhnout aplikaci iNaturalist a zaregistrovat se do ní. Následně sdílí fotografie druhů, které ve zmíněných městech spatří. Kolik záznamů lidé za jednotlivá města zaslali, oznámí organizátoři soutěže o týden později na webu citynaturechallenge.org.

Soutěžit bude letos 430 měst a regionů z celého světa. Česká republika se akce poprvé zúčastnila v roce 2018. Projekt vznikl jen o dva roku dříve, v roce 2016 ve Spojených státech amerických. V prvním ročníku se utkalo San Francisco s Los Angeles. Následující rok se už akce rozšířila do dalších amerických měst. Přidáte se tentokrát i vy?

Související články

Zaručeně zlepší den

Změna v solárních panelech na polích – nemusí jen zabírat místo, mohou se u nich pěstovat plodiny

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Vědci jako první na světě vytvářejí ekologický cement z řas

Ve Virginii byl právě zahájen největší světový projekt 3D tištěného bydlení

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…