Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Českých Budějovicích zahájili výstavu Nebuďme slepí. Lidé se mohou vcítit do života nevidomých

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: c-budejovice.cz

Jak vnímají svět lidé s postižením zraku? A co obnáší činnost profesionální terénní služby? Odpovědi přináší výstava Nebuďme slepí!, která probíhá v těchto dnech v prostorech obchodního centra IGY v Českých Budějovicích. Výstava se koná také jako oslava 25 let od založení Střediska rané péče ve městě.

Návštěvníci se mohou na výstavě ve speciální černé kostce v naprosté tmě zaposlouchat do zvuků okolního prostředí, zahrát si hmatové a sluchové pexeso nebo si vyzkoušet pomůcky, které poradkyně využívají ke své práci.

Před 25 lety se vydala speciální pedagožka Jana Tušlová za svým prvním klientem, aby poskytla poradenství rodině, do které se narodilo dítě s postižením. Za léta existence se ze Střediska rané péče o jedné poradkyni stalo zařízení s 11 odborníky, kteří aktuálně pečují o 140 klientů. „Za uplynulých 25 let jsme se setkali s mnoha příběhy, stovkám rodin jsme pomohli vypořádat se s těžkou situací, jakou bezesporu narození dítěte s postižením je. Pomohli jsme jim s podporou vývoje jejich dítěte a s návratem do běžného života. Mám vždy velikou radost, když nám rodiny i po opuštění rané péče dávají vědět, jak se mají,“ doplnila Jana Tušlová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Byl na Marsu oceán? Podle vědců ano

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…