Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně bude zase o něco snazší třídit odpad

Zdroj fotografie: SAKO Brno

Brňané se dočkají novinky v oblasti recyklace odpadů. Vedení města plánuje ve městě vybudovat podzemní i nadzemní kontejnery na odpad. Stanoviště vzniknou v několika městských částech. Celkem město do projektu investuje více než osm milionů korun.

Nové kontejnery se chystají do Králova Pole, Brna-sever, Brna-střed, Líšně, Žabovřesk, Maloměřic, Obřan, Medlánek či Ořešína. Tyto městské části o novinku již požádaly. Dalších šestnáct nadzemních kontejnerů vznikne v dalších pěti městských částech. Cílem vzrůstajícího počtu kontejnerů je usnadnit občanům třídění odpadu.

Výhodou podzemních kontejnerů je větší objem nádrží ve srovnání s těmi mobilními. „Cílem vybudování sítě podzemních kontejnerů je odlehčit dopravě ve městě při svozu odpadu a docílit čistoty v ulicích města Brna,“ dodal představitel společnosti SAKO Brno Filip Leder.

Každé stanoviště se skládá ze tří zásobníků, které jsou umístěny pod zemí a slouží ke sběru papíru, plastů a skla. Díky zapuštění větší části kontejneru pod zem je jeho okolí čisté a malá velikost viditelných nádob nenarušuje vzhled ulic. Zásobníky přitom zachytí shora padající odpadky, které zůstávají skryté. Z toho důvodu jsou podzemní kontejnery vhodné do historických částí města či frekventovaných lokalit.

Související články

Zaručeně zlepší den

Průlomový výzkum je nadějí v boji proti nejnákladnější nemoci na světě

Českou aplikaci pro duševní wellbeing VOS.health využívá celý svět

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Začněte se hýbat. Krátké procházky prospívají zdraví

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Inspirace z knihovny: Veršovaný herbář plný legrace. Květolelo vypráví příběhy z folklóru českých bylin

Je červen – období, kdy většinu volného času trávíme v parcích, v lese, u vody nebo na procházkách…