Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Univerzita Palackého reaguje na požadavky na trhu práce

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Univerzita Palackého v Olomouci otevírá pro uchazeče nové studijní programy. Ty zohledňují současnou poptávku na trhu práce, kde je nedostatek zaměstnanců v lékařských oborech. Změn se dočkaly i další obory jednotlivých fakult. Univerzita tím chce zkvalitnit přípravu studentů na budoucí povolání.

Lékařská fakulta Univerzity Palackého otevřela jako jediná navazující magisterský program Veřejné zdravotnictví v kombinované formě. Tento obor se soustředí na oblast ochrany a podpory zdraví. Rovněž se rozhodla navýšit počet přijatých uchazečů do oboru Všeobecného lékařství. Studentů bude v tomto oboru přijato o 15 % více. Rovněž se mohou uchazeči hlásit na bakalářské studium Pediatrické ošetřovatelství. Absolventi tohoto programu mohou poté vykonávat povolání dětské sestry.

Pedagogická fakulta se zaměřila i na modernizaci svých programů. Nabízené studijní programy respektují nejnovější trendy ve vzdělávání budoucích učitelů. Nově je v nabídce obor Muzikoterapie, inovovala se také Sociální či Speciální pedagogika. Především obor Speciální pedagogika je v současné společnosti potřebný. Vzhledem k inkluzi je po kvalitních speciálních pedagozích velká poptávka. Zároveň má velká část učitelů ve svých třídách žáky se speciálně vzdělávacími potřebami.

Související články

Zaručeně zlepší den

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Nádherný snímek od českého fotografa zaujal NASA

Sbohem, dluhy. Druhý ročník Milostivého léta pomůže dalším lidem s oddlužením

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …