Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Univerzita Karlova inovativně propojuje vědecký a vzdělávací prostor

Zdroj fotografie: pixabay.com

Univerzita Karlova posouvá hranice v oblasti praktického využití a financování vědy, výzkumu a inovací v České republice. Vytvořila samostatnou dceřinou společnost pro přenos vědeckých poznatků do praxe – Charles University Innovations Prague. Ta by se měla stát mostem mezi vědeckými týmy a komerčními subjekty.

Univerzita Karlova je první vysokou školou, která vytvořila samostatnou dceřinou společnost za účelem rychlého přenosu vědeckých znalostí a technologií ke komerčním partnerům a konečným uživatelům. „Jedná se o historický milník, kterým posouváme dosavadní hranice v oblasti financování a praktického využití vědy, výzkumu a inovací nejen na Univerzitě Karlově, ale rovněž v České republice. Věřím, že díky CUIP se řada unikátních vědeckých projektů a objevů rychleji přenese do praxe,“ uvedl rektor Tomáš Zima.

Současně univerzita navázala spolupráci s univerzitami Universität Heidelberg (Německo), Sorbonne Université (Francie) a Uniwersytet Warszawski (Polsko). Rektoři univerzit chtějí zahájit projekty ve vědě, výzkumu a inovacích, propojit vybrané vědecké týmy, usnadnit výměnu studentů skrze Erasmus stejně jako vědeckých pracovníků mezi jednotlivými pracovišti. Aktivity budou univerzity financovat ze svých zdrojů, peníze se pokusí získat i z fondů Evropské unie.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.