Univerzita Karlova inovativně propojuje vědecký a vzdělávací prostor

Zdroj fotografie: pixabay.com

Univerzita Karlova posouvá hranice v oblasti praktického využití a financování vědy, výzkumu a inovací v České republice. Vytvořila samostatnou dceřinou společnost pro přenos vědeckých poznatků do praxe – Charles University Innovations Prague. Ta by se měla stát mostem mezi vědeckými týmy a komerčními subjekty.

Univerzita Karlova je první vysokou školou, která vytvořila samostatnou dceřinou společnost za účelem rychlého přenosu vědeckých znalostí a technologií ke komerčním partnerům a konečným uživatelům. „Jedná se o historický milník, kterým posouváme dosavadní hranice v oblasti financování a praktického využití vědy, výzkumu a inovací nejen na Univerzitě Karlově, ale rovněž v České republice. Věřím, že díky CUIP se řada unikátních vědeckých projektů a objevů rychleji přenese do praxe,“ uvedl rektor Tomáš Zima.

Současně univerzita navázala spolupráci s univerzitami Universität Heidelberg (Německo), Sorbonne Université (Francie) a Uniwersytet Warszawski (Polsko). Rektoři univerzit chtějí zahájit projekty ve vědě, výzkumu a inovacích, propojit vybrané vědecké týmy, usnadnit výměnu studentů skrze Erasmus stejně jako vědeckých pracovníků mezi jednotlivými pracovišti. Aktivity budou univerzity financovat ze svých zdrojů, peníze se pokusí získat i z fondů Evropské unie.

Související články

Inspirace

Chození pomáhá s rozvojem kreativity, zjistili vědci

Byznys

Tři čtvrtiny Čechů jsou spokojeni s životem v místě svého bydliště

Inspirace

V Českém ráji otevřou Jahodový dům na poctivé zpracování ovoce

Inspirace

Praha spustila portál, kde můžou lidé darovat nepotřebné věci

Zaručeně zlepší den

Plzeňská firma vyvinula masku proti virům. Chce vyrábět až pět tisíc kusů denně

V České republice už fungují první rouškomaty

Studánková mapa pomáhá zaznamenat vodní prameny v Česku

Praha poskytne 430 hektarů svých polí pro ekologické zemědělství

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec