Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Týraná kuřata už nebudou v nabídce českých lokálních supermarketů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Nastal čas k oslavám. Kampaň, která upozorňuje na utrpení kuřat chovaných pro maso na českých farmách, probíhá zhruba dva týdny a slaví už první úspěch. Lokální supermarkety se zavázaly, že nebudou maso zbídačených zvířat prodávat. Informovala o tom organizace OBRAZ.

Lokální řetězce KONZUM Ústí nad Orlicí a Jednota České Budějovice zastřešující značky Trefa a Terno jsou prvními firmami v Česku, které vydaly prohlášení, že přestanou prodávat výrobky z kuřecího masa pocházejícího z rychlokuřat. Přidaly se tak mezi firmy z Francie, Británie, Německa, ale třeba také Polska. Tyto společnosti po svých dodavatelích požadují dodržování standardů podle European Chicken Commitment.

Kampaň proti utrpení kuřat už podpořilo téměř 15 tisíc lidí. Mezi nimi i slavné osobnosti, například zpěvačka Marta Jandová, herci Hynek Čermák, Vladimír Polívka, Václav Neužil nebo třeba režisér Vít Klusák. „Vydělávat na přešlechtěných kuřatech, která neunesou vlastní nohy, mají bolesti a často nejsou schopna ani dojít k vodě a potravě, není v pořádku. Lidé si uvědomují, že takové systematické týrání zvířat do 21. století nepatří. Věřím, že se i velké mezinárodní řetězce nechají inspirovat od lokálních českých obchodníků a vyslyší volání svých zákazníků, kteří nechtějí svými penězi podporovat utrpení zvířat,“ okomentoval situaci vedoucí kampaně Rychlokuřata Radim Trojan ze spolku OBRAZ.

OBRAZ je nezisková organizace, která usiluje o změny ve vnímání zvířat společností. Do svých kampaní zapojuje širokou veřejnost. Tímto přístupem dosáhla už dvou výrazných legislativních úspěchů – zákazu kožešinových farem a klecových chovů slepic v ČR.

Zdroj: OBRAZ, Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Vědci rekonstruují lebku obrovského starověkého predátora podobného krokodýlům

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…