Turisty bude lákat k návštěvě Prahy potisk na letadlech Českých aerolinií

Letadla Českých aerolinií dostanou na dva roky nový design. Studio Dynamo totiž na objednávku Pražské informační služby vytváří projekt, který počítá s umístěním hesel „Leťte do města magie“ a „Praha – ryzí emoce“ přímo na letadla. Cílem projektu je přilákat k návštěvě Prahy více turistů.

Letadla Českých aerolinií získají koncem roku nový potisk – objeví se na nich slogany „Leťte do města magie“ a „Praha – ryzí emoce“, oba samozřejmě v anglickém jazyce. Jejich prostřednictvím se následující dva roky bude Pražská informační služba/Prague City Tourism (PIS/PCT) snažit přilákat na návštěvu Prahy více turistů, konkrétně ty z Evropy a Blízkého východu.

Letadlo s potiskem vzlétne každý den minimálně dvakrát, týdně pak alespoň osmnáctkrát. Jak prozradila mluvčí PIS/PCT Kateřina Bártová, polep letadla bude korespondovat s novým vizuálním stylem Prahy. Grafický polep má přitom na starosti studio Dynamo design: „Projekt je ve fázi rozpracování. Je to velmi složitý proces, nosič reklamy – letadlo je naprosto rozdílný od prací, které jsme dělali pro PIS/PCT. Je k tomu potřeba přistupovat úplně jinak,“ vysvětlila projektová manažerka Radka Báčová.

Studio Dynamo ale při tvorbě tohoto projektu rozhodně nemá volnou ruku – musí totiž dodržet různá technická a bezpečnostní omezení stanovená ČSA, například na letadle musí zůstat volné plochy na loga ČSA a SkyTeamu, kterého jsou ČSA členem, nebo se polep nesmí objevit u únikových východů.

Dvouletý potisk letadel bude PIS/PCT stát 4,9 milionu korun bez DPH, přičemž reklamní poutače budou umístěny také na palubě letadel.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/letadla-budou-potiskem-lakat-na-navstevu-prahy-fl6-/praha-zpravy.aspx?c=A140926_2102931_praha-zpravy_bur

Autor článku

Michaela Gáliková