Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Turisty bude lákat k návštěvě Prahy potisk na letadlech Českých aerolinií

Letadla Českých aerolinií dostanou na dva roky nový design. Studio Dynamo totiž na objednávku Pražské informační služby vytváří projekt, který počítá s umístěním hesel „Leťte do města magie“ a „Praha – ryzí emoce“ přímo na letadla. Cílem projektu je přilákat k návštěvě Prahy více turistů.

Letadla Českých aerolinií získají koncem roku nový potisk – objeví se na nich slogany „Leťte do města magie“ a „Praha – ryzí emoce“, oba samozřejmě v anglickém jazyce. Jejich prostřednictvím se následující dva roky bude Pražská informační služba/Prague City Tourism (PIS/PCT) snažit přilákat na návštěvu Prahy více turistů, konkrétně ty z Evropy a Blízkého východu.

Letadlo s potiskem vzlétne každý den minimálně dvakrát, týdně pak alespoň osmnáctkrát. Jak prozradila mluvčí PIS/PCT Kateřina Bártová, polep letadla bude korespondovat s novým vizuálním stylem Prahy. Grafický polep má přitom na starosti studio Dynamo design: „Projekt je ve fázi rozpracování. Je to velmi složitý proces, nosič reklamy – letadlo je naprosto rozdílný od prací, které jsme dělali pro PIS/PCT. Je k tomu potřeba přistupovat úplně jinak,“ vysvětlila projektová manažerka Radka Báčová.

Studio Dynamo ale při tvorbě tohoto projektu rozhodně nemá volnou ruku – musí totiž dodržet různá technická a bezpečnostní omezení stanovená ČSA, například na letadle musí zůstat volné plochy na loga ČSA a SkyTeamu, kterého jsou ČSA členem, nebo se polep nesmí objevit u únikových východů.

Dvouletý potisk letadel bude PIS/PCT stát 4,9 milionu korun bez DPH, přičemž reklamní poutače budou umístěny také na palubě letadel.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/letadla-budou-potiskem-lakat-na-navstevu-prahy-fl6-/praha-zpravy.aspx?c=A140926_2102931_praha-zpravy_bur

Související články

Inspirace

Soutěž ocenila nejlepší amatérské snímky s odkazem k české historii

Turistická návštěvnost v Česku vzrostla, nejvíc lákal Pražský hrad

Byznys

Praha chystá novou mobilní aplikaci, která pomůže turistům

Inspirace

Praha je třetí nejvhodnější město pro turisty s dětmi

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.