Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Turistické informace v designovém kabátku. V Krkonoších opět vyroste mobilní kiosek

Interiér kiosku nadchne svou jednoduchostí a elegancí. Foto: KRNAP

Návštěvníky krkonošského Zlatého návrší brzy opět přivítá mobilní informační kiosek. Nápad vznikl před dvěma roky během Letní školy stavění, kterou pořádal ateliér Seho-Světlík. Objekt v sobě spojuje vizuální krásu a funkčnost stejně jako praktický přínos pro velké množství procházejících turistů. 

Informační kiosek pracovně nazvaný Piškot navrhli ve spolupráci s externisty studenti pražské Fakulty architektury ČVUT v Praze. Jedná se o dřevěnou konstrukci organického tvaru na ocelovém roštu. Stěny jsou z modřínového dřeva, které má ideální vlastnosti do horských podmínek. Výroby na míru navrženého interiéru se ujala Střední průmyslová škola dřevařská ve Volyni. Jednoduché, avšak ladně působící linie odpočinkových laviček ve vkusné kombinaci tmavé a světlé barvy mají dokonale souznít s okolní horskou přírodou.

Kiosek ladí s okolní přírodou. Foto: KRNAP

Velkou výhodou kiosku je možnost jeho transportu – ocelový rošt ho umožňuje na zimní období jednoduše odvézt nákladním autem. Podle vyjádření Kateřiny Rottové z Fakulty architektury ČVUT se právě nyní čeká na vyvezení kiosku na Zlaté návrší a jeho uvedení do provozu.

Kiosek se zároveň probojoval do soutěžní přehlídky nejlepších realizací postavených na území České republiky za posledních pět let. O Českou cenu za architekturu se utká s dalšími 169 zajímavými stavbami.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Fosilie největší mořské želvy v Evropě nalezena ve Španělsku

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…