Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Trpící kuřata v Bageterii Boulevard nebo IKEA už neochutnáte

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Kampaň Rychlokuřata, o které jsme již psali, slaví další významný úspěch. Jejím cílem je, aby se obchodní řetězce, restaurace a potravinářské firmy zavázaly, že přestanou odebírat maso z rychle rostoucích plemen kuřat. Bageterie Boulevard vydala svůj závazek, že ukončí prodej výrobků obsahujících maso z těchto plemen kuřat, informovala nezisková organizace OBRAZ – Obránci zvířat.

Bageterie Boulevard je už druhým fastfoodovým řetězcem, který vydal prohlášení, že přestane prodávat výrobky z masa pocházejícího z rychlokuřat na svých více než padesáti pobočkách. Již dříve svůj úmysl ohlásil mezinárodní sendvičový řetězec Subway. Obě zmíněné společnosti mají v plánu přistoupit na dodržování mezinárodního standardu European Chicken Commitment do roku 2026. „Výjimečný chuťový zážitek, který nabízíme našim zákazníkům, není jediné, na čem nám záleží. Životní podmínky a dobré zacházení se zvířaty je pro naši společnost důležitou hodnotou. I proto jsme se rozhodli pro připojení k European Chicken Commitment, který garantuje vyšší welfare standardy chovu kuřat v našich dodavatelských řetězcích,“ okomentovala závazek Martina Hájková, manažerka marketingu Bageterie Boulevard.

Proti rychle vyhnanému kuřecímu masu se postavily také tradiční české supermarkety Konzum Ústí nad Orlicí a Jednota České Budějovice se svými značkami Trefa a Terno. Nekvalitní kuřecí neochutnáte už ani v IKEA a dalších řetězcích. To je za tři měsíce, které kampaň na podporu kuřat běží, obrovský úspěch. „Stále více firem si uvědomuje, že si jejich zákazníci nepřejí podporovat utrpení zvířat, a tak jim vychází vstříc,“ uvedl vedoucí kampaně Rychlokuřata Radim Trojan ze spolku OBRAZ – Obránci zvířat.

Foto: OBRAZ – Obránci zvířat

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z OBRAZ – Obránci zvířat

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Co jsou houbová města a mohla by vyřešit čínskou vodní krizi?

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Revoluce ve zdravotnictví. Vědci umí vypěstovat krev v laboratoři

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…