Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Trpící kuřata v Bageterii Boulevard nebo IKEA už neochutnáte

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Kampaň Rychlokuřata, o které jsme již psali, slaví další významný úspěch. Jejím cílem je, aby se obchodní řetězce, restaurace a potravinářské firmy zavázaly, že přestanou odebírat maso z rychle rostoucích plemen kuřat. Bageterie Boulevard vydala svůj závazek, že ukončí prodej výrobků obsahujících maso z těchto plemen kuřat, informovala nezisková organizace OBRAZ – Obránci zvířat.

Bageterie Boulevard je už druhým fastfoodovým řetězcem, který vydal prohlášení, že přestane prodávat výrobky z masa pocházejícího z rychlokuřat na svých více než padesáti pobočkách. Již dříve svůj úmysl ohlásil mezinárodní sendvičový řetězec Subway. Obě zmíněné společnosti mají v plánu přistoupit na dodržování mezinárodního standardu European Chicken Commitment do roku 2026. „Výjimečný chuťový zážitek, který nabízíme našim zákazníkům, není jediné, na čem nám záleží. Životní podmínky a dobré zacházení se zvířaty je pro naši společnost důležitou hodnotou. I proto jsme se rozhodli pro připojení k European Chicken Commitment, který garantuje vyšší welfare standardy chovu kuřat v našich dodavatelských řetězcích,“ okomentovala závazek Martina Hájková, manažerka marketingu Bageterie Boulevard.

Proti rychle vyhnanému kuřecímu masu se postavily také tradiční české supermarkety Konzum Ústí nad Orlicí a Jednota České Budějovice se svými značkami Trefa a Terno. Nekvalitní kuřecí neochutnáte už ani v IKEA a dalších řetězcích. To je za tři měsíce, které kampaň na podporu kuřat běží, obrovský úspěch. „Stále více firem si uvědomuje, že si jejich zákazníci nepřejí podporovat utrpení zvířat, a tak jim vychází vstříc,“ uvedl vedoucí kampaně Rychlokuřata Radim Trojan ze spolku OBRAZ – Obránci zvířat.

Foto: OBRAZ – Obránci zvířat

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z OBRAZ – Obránci zvířat

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku za posledních pět let přibylo více než 4 miliony stromů

Brněnští vědci chtějí bojovat proti plevelům pomocí umělé inteligence

Česku se navýšil počet evropských patentů, za minulý rok šlo o více než 240 přihlášek

Zlepšete své vůdčí schopností: Odkryjte potenciál strategického řízení

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…