Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Tříkrálová sbírka letos přinesla více než 119 milionů korun

Zdroj fotografií: trikralovasbirka.cz

Letošní, v pořadí devatenáctý ročník celostátní charitativní Tříkrálové sbírky se zapsal jako rekordní. Ve čtvrtek 31. ledna byly rozpečetěny poslední sbírkové pokladničky a organizátoři spočítali konečnou vybranou částku – celkem 23 908 pokladniček nashromáždilo 119 184 663 korun.

Letošní vybraná částka je o sedm milionů vyšší než loni. „Výsledky sbírky opět ukazují, že lidé v Česku mají štědré srdce, důvěřují sbírce a rádi přispějí pro dobro těch, kteří se bez pomoci druhých neobejdou,“ řekl Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika. Na sbírce se podílely desítky tisíc koledníků. „Koledníci vyšli do ulic i přes často nepříznivé počasí, hráli, zpívali, rozdávali lidem dárky,“ uvedla celostátní koordinátorka sbírky Gabriela Víšová.

Vybrané peníze Charita rozdělí do různých oblastí. „Díky těmto finančním darům můžeme lépe a ve větším rozsahu pomáhat seniorům, matkám s dětmi v tísni, lidem s postižením, rodinám v tíživé situaci, sociálně vyloučeným a lidem bez domova. Menší část výnosu putuje na charitní projekty pro chudé v zahraničí, zejména v Africe a v Asii,“ dodal Curylo. Konečná částka zahrnující i dárcovské SMS a přímé dary na účet bude známá až v jarních měsících.

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…