Tříkrálová sbírka letos přinesla více než 119 milionů korun

Zdroj fotografií: trikralovasbirka.cz

Letošní, v pořadí devatenáctý ročník celostátní charitativní Tříkrálové sbírky se zapsal jako rekordní. Ve čtvrtek 31. ledna byly rozpečetěny poslední sbírkové pokladničky a organizátoři spočítali konečnou vybranou částku – celkem 23 908 pokladniček nashromáždilo 119 184 663 korun.

Letošní vybraná částka je o sedm milionů vyšší než loni. „Výsledky sbírky opět ukazují, že lidé v Česku mají štědré srdce, důvěřují sbírce a rádi přispějí pro dobro těch, kteří se bez pomoci druhých neobejdou,“ řekl Lukáš Curylo, ředitel Charity Česká republika. Na sbírce se podílely desítky tisíc koledníků. „Koledníci vyšli do ulic i přes často nepříznivé počasí, hráli, zpívali, rozdávali lidem dárky,“ uvedla celostátní koordinátorka sbírky Gabriela Víšová.

Vybrané peníze Charita rozdělí do různých oblastí. „Díky těmto finančním darům můžeme lépe a ve větším rozsahu pomáhat seniorům, matkám s dětmi v tísni, lidem s postižením, rodinám v tíživé situaci, sociálně vyloučeným a lidem bez domova. Menší část výnosu putuje na charitní projekty pro chudé v zahraničí, zejména v Africe a v Asii,“ dodal Curylo. Konečná částka zahrnující i dárcovské SMS a přímé dary na účet bude známá až v jarních měsících.

Autor článku

Profilový obrázek