Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Trendy barvení roku 2023: barvy na vlasy a techniky

Freepik.com

Změna barvy vlasů vám umožňuje radikálně změnit svůj image a vypadat svěže a stylově. Nyní existuje obrovské množství technik barvení a trendy barev na vlasy, které jsou používané moderními coloristy.

Rozhodně byste měli vybírat barvu vlasů individuálně, podle svého stylu, ale doporučujeme zohlednit módní trendy. Vždyť módní tendence výrazně ovlivňují výběr trendy barvy na vlasy a technologii její nanášení. Při hledání nového stylu je hlavní nebát se experimentovat!

V internetovém obchodě MAKEUP najdete široký sortiment vlasové kosmetiky známých a cenově dostupných značek jako jsou Syoss, Matrix, Fanola atd.

Klasické melírování, zesvětlení, balayage, shatush, ombré – to vše jsou techniky barvení vlasů, které jsou momentálně nejpopulárnější. Můžete svým vlasům dodat nádech jiného odstínu, nebo si obarvit vlasy na úplně novou trendy barvu roku 2023. Je jen na vás, co si vyberete! A my vám pomůžeme zjistit, jaké módní techniky barvení existují, a probereme si všechny jejich nuance.

Zdroj: Freepik.com

Melírování. Jde o částečné zbarvení vlasů. S jeho pomocí můžete udělat vlasy vizuálně objemnějšími. Pomocí této techniky lze vytvořit na vlasech zářivé odlesky – koloristé pro tento účel správně vybírají vhodné odstíny. Po proceduře vlasy vypadají “živě” a získávají nádherný lesk. Pokud chcete postupně změnit svůj tmavý odstín na blond, melír je přesně to, co potřebujete. Jedná se o šetrnou k vlasům možnost přechodu z jedné barvy na kardinálně jinou. Tím způsobem vlasy jsou více chráněny před agresivním účinkem procesu odbarvení. Obarvené blond vlasy díky kontrastu tmavších a světlejších pramenů lze vytvořit vizuální efekt objemu a reliéfu. Tato barvící technika je vhodná pro dívky s nepříliš hustými vlasy nebo pro ty, kterým vždy chybí objem.

Balayage. Metoda byla známá již v osmdesátých letech minulého století. V tomto případě je třeba vybrat škálu odstínu s ohledem na délku pramenů, tón pleti a tvar obličeje. Štětec se používá k aplikaci barvy nebo odbarvovače na vlasy, ale samotný postup je prováděn ručně mistrem. Jinými slovy, prameny je třeba nejprve vyčesat a teprve poté nanést odbarvující směs. Podobné techniky barvení se dnes často praktikují. I když vlasy odrostou, takto provedené zesvětlení bude jasně viditelné. S touto technikou zůstávají kořínky přirozené a všechny prameny jsou rozděleny na světlé a tmavé fragmenty s plynulým přechodem. Balayage úspěšně napodobuje oblíbený efekt sluncem vybělených vlasů. Takové trendy techniky a barvy na vlasy jsou ideální pro ty, kteří preferují styling s loknami nebo plážovými vlnami.

Shatush. Jinak se této barvicí technice říká francouzský melír. Po proceduře se zdá, že vlasy jsou vybělené sluncem. Toto barvení vlasů je vhodné pro blondýnky i brunetky. Shatush umožňuje vytvořit jemné, plynulé přechody odstínů tak, aby barvené blond vlasy byly co nejpřirozenější. Barvení prováděné touto technikou nevyžaduje častou korekci. A to vše proto, že kořeny, které odrostou, nejsou tak nápadné. Pro dívky, které kvůli nedostatku času nemohou často navštěvovat salon, je shatush ideální variantou barvení. Tento typ odbarvení se od předběžné metody liší způsobem provedení. Barva se nanáší pomocí tupírování vlasů. Základem je odstín blízký přirozenému, aby dodal teplý nebo studený výrazný nádech

Zdroj: Makeup.cz

Airtouch. Jedna z moderních metod barvení vlasů, která vyžaduje spoustu času a dobré zkušenosti. Technika se provádí pomocí vysoušeče vlasů. Barví se nejdelší prameny, které mistr tlakem vzduchu „vyfoukne“. Airtouch je vhodný pro dívky, které v budoucnu neplánují měnit typ zbarvení vlasů. Výsledek vypadá přirozeně a tato technika vám umožňuje obarvit stejné prameny při opakovaném postupu. Jde o způsob, jak dodat vzhledu osvěžující akcent pomocí trendy barvy na vlasy, který bude vhodný v každém případě.

Contouring (Konturování). Podobně jako u technik líčení vám konturování umožňuje vizuálně zkorigovat tvar obličeje nebo tón pleti pomocí barvy vlasů. Při konturování se obarvují pouze prameny rámující obličej. Pokud je nutné „rozšířit“ nebo naopak ztmavit některou část obličeje, pak se prameny barví na světlejší nebo hlubší tón. Pokud je váš odstín pleti bledý nebo nažloutlý, můžete pro korekci pleti použít teplejší, růžové, béžové odstíny.

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Inspirace z knihovny: Jak změnit způsob myšlení? Pět základních životních otázek, které byste si měli položit

Umění se správně ptát může do značné míry ovlivnit a proměnit naše životy. Špatné odpovědi totiž…