Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Telefonní budky v centru Brna poslouží jako místa s internetem pro dobíjení mobilů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: MMB

V historickém centru Brna vznikne pět míst, kde bude možné si zdarma dobít telefon a zároveň se připojit na veřejný internet. Město k tomu plánuje využít nerezové stojany po telefonních automatech, které končí s provozem. Takto budou vybavena dvě stanoviště na náměstí Svobody, dvě na Joštově a jedno na Zelném trhu.

„Stojany po zrušených automatech mohou mít nové využití a dále sloužit lidem v centru města, což se nám podařilo vyjednat,“ uvedl náměstek primátora pro oblast investic Richard Mrázek. Nově tedy místo telefonního automatu najdou lidé na několika místech ve stojanu nabíjecí stanici na mobily a wifi internet. Jeden z automatů na náměstí Svobody bude navíc současně sloužit jako interaktivní informační centrum, o jehož obsah se bude starat Turistické informační centrum města Brna.

„Součástí interaktivního informačního centra bude dotyková obrazovka, která díky svému technickému řešení umožní celoroční provoz. Smyslem jejího fungování bude poskytovat základní informační servis pro návštěvníky města,“ vysvětlila za TIC Petra Kovářová. Termín zahájení provozu zatím není stanoven. Pokud se centrum osvědčí a bude o něj mezi veřejností zájem, stejné interaktivní informační centrum budou nabízet i další stojany s obrazovkami a přípojkami na dobíjení mobilů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Nový test dokáže odhalit rakovinu prsu za pět sekund pomocí slin

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…