Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Telefonní budky v centru Brna poslouží jako místa s internetem pro dobíjení mobilů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: MMB

V historickém centru Brna vznikne pět míst, kde bude možné si zdarma dobít telefon a zároveň se připojit na veřejný internet. Město k tomu plánuje využít nerezové stojany po telefonních automatech, které končí s provozem. Takto budou vybavena dvě stanoviště na náměstí Svobody, dvě na Joštově a jedno na Zelném trhu.

„Stojany po zrušených automatech mohou mít nové využití a dále sloužit lidem v centru města, což se nám podařilo vyjednat,“ uvedl náměstek primátora pro oblast investic Richard Mrázek. Nově tedy místo telefonního automatu najdou lidé na několika místech ve stojanu nabíjecí stanici na mobily a wifi internet. Jeden z automatů na náměstí Svobody bude navíc současně sloužit jako interaktivní informační centrum, o jehož obsah se bude starat Turistické informační centrum města Brna.

„Součástí interaktivního informačního centra bude dotyková obrazovka, která díky svému technickému řešení umožní celoroční provoz. Smyslem jejího fungování bude poskytovat základní informační servis pro návštěvníky města,“ vysvětlila za TIC Petra Kovářová. Termín zahájení provozu zatím není stanoven. Pokud se centrum osvědčí a bude o něj mezi veřejností zájem, stejné interaktivní informační centrum budou nabízet i další stojany s obrazovkami a přípojkami na dobíjení mobilů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.