Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studentka dostala peníze od cizince, který se dozvěděl o jejích finančních potížích

Zdroj fotografie: Ella Johannessen

Ella Johannessen mluvila s matkou po telefonu o svých finančních potížích, když tu ji zaslechl spolucestující ve vlaku. Rozhodl se jí pomoci a věnoval třiadvacetileté studentce obálku s penězi, když na okamžik usnula ve vlaku z Londýna do Leeds.

Dívka upadla do dluhů během posledního roku studia na vysoké škole, když musela odejít ze své práce na částečný úvazek, aby se plně mohla věnovat studiu. „Byla jsem velmi vystresovaná a rozmrzelá ohledně své finanční situace. Snažila jsem se zjistit, co se stalo s 35 librami, které byly poslány na můj účet. Mluvila jsem s matkou ohledně toho, jak málo peněz mám a jak mě to zneklidňuje,“ napsala Johannessen na své facebookové stránce.

Po ukončení telefonátu dívka po chvilce usnula na své sedačce. Když se probudila, zjistila, že jí někdo věnoval 100 liber. Zabalil je do ubrousku a položil jí je na klín. „Když jsem to zjistila, rozplakala jsem se. Měla jsem za sebou strašný rok a tohle mi ukázalo, že v lidech je dobrota,“ uvedla dívka.

Peníze poslouží k tomu, aby byl její bankovní účet stále v provozu. Dívka doufala, že zprávou umístěnou na Facebook se jí podaří poděkovat laskavému neznámému. Současně se zavázala, že tuto laskavost oplatí dobrovolnictvím pro charitu v Leedsu.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Senioři si přijdou na své. Botanická zahrada pro ně chystá vzdělávací program

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Češi zachránili už stovky srnčat. Pomohly jim drony s termokamerou

Venkovská dovolená? Vyrazte na Vysočinu a podpořte lokální farmáře

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…