Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Studentka dostala peníze od cizince, který se dozvěděl o jejích finančních potížích

Zdroj fotografie: Ella Johannessen

Ella Johannessen mluvila s matkou po telefonu o svých finančních potížích, když tu ji zaslechl spolucestující ve vlaku. Rozhodl se jí pomoci a věnoval třiadvacetileté studentce obálku s penězi, když na okamžik usnula ve vlaku z Londýna do Leeds.

Dívka upadla do dluhů během posledního roku studia na vysoké škole, když musela odejít ze své práce na částečný úvazek, aby se plně mohla věnovat studiu. „Byla jsem velmi vystresovaná a rozmrzelá ohledně své finanční situace. Snažila jsem se zjistit, co se stalo s 35 librami, které byly poslány na můj účet. Mluvila jsem s matkou ohledně toho, jak málo peněz mám a jak mě to zneklidňuje,“ napsala Johannessen na své facebookové stránce.

Po ukončení telefonátu dívka po chvilce usnula na své sedačce. Když se probudila, zjistila, že jí někdo věnoval 100 liber. Zabalil je do ubrousku a položil jí je na klín. „Když jsem to zjistila, rozplakala jsem se. Měla jsem za sebou strašný rok a tohle mi ukázalo, že v lidech je dobrota,“ uvedla dívka.

Peníze poslouží k tomu, aby byl její bankovní účet stále v provozu. Dívka doufala, že zprávou umístěnou na Facebook se jí podaří poděkovat laskavému neznámému. Současně se zavázala, že tuto laskavost oplatí dobrovolnictvím pro charitu v Leedsu.

Zdroj: goodnewsnetwork.org

Související články

Inspirace

Začíná tradiční tříkrálová sbírka. Pomůže dětem i seniorům

Inspirace

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

Inspirace

Praha pomůže ohroženým druhům zvířat ve volné přírodě

Inspirace

Ve zlínském útulku je možné virtuálně adoptovat psíka

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.