Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Snímky, které potěší i náročného diváka. Začal Festival francouzského filmu

2 minuty radosti
Foto: Festival francouzského filmu

V České republice se tento týden odehrává už 24. ročník Festivalu francouzského filmu. Diváci mají možnost zhlédnout filmové novinky, ale i starší snímky. Festival nabízí filmová díla různých žánrů – od animovaných přes romantické po akční. V tomto případě skutečně platí, že si každý přijde na své.

Festival byl zahájen ve čtvrtek 18. listopadu v pražském kině Lucerna předpremiérou filmu Hlas lásky. Jedná se o hudební snímek inspirovaný životními osudy kanadské zpěvačky Céline Dion. K vidění je ve všech městech, v nichž se festival pořádá. Kromě něj najdou zájemci v programu dalších devět předpremiérových titulů.

Tento rok se festival odehrává hned v pěti českých městech – v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci Králové. Uvedeno bude celkem 49 filmů během 151 projekcí. Akce končí ve středu 24. listopadu. Některé filmy jsou už vyprodané, většina chystaných projekcí má však stále volné kapacity.

Pražská část přehlídky nabídla v soutěžní sekci osm filmů, které nebyly dosud zakoupeny do české kinodistribuce a které budou soutěžit o cenu TV5MONDE. Jedná se třeba o životopisný snímek De Gaulle, Milostné historky Emmanuela Moureta nebo nejnovější film Tonyho Gatlifa Tom Medina uvedený letos v Cannes. Diváci tak mohou hlasovat o nejlepší film. Vítěz bude v případě jeho zakoupení do české kinodistribuce podpořen společností TV5MONDE.

Foto: Gabriela Brázdová

Slovo autorky článku:

Na festival jsem zavítala až o víkendu. Vybrala jsem si vyprodaný film Příslib úsvitu z roku 2017. Jedná se o životopisný snímek slavného francouzského spisovatele Romaina Garyho. Film mě hluboce zasáhl, jelikož měl všechno, co jsem očekávala. Vyvolal ve mě řadu emocí – pobavení i dojetí. Excelovala v něm herečka Charlotte Gainsbourg, na kterou je tento festivalový ročník zaměřen.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nová antibiotika na obzoru? Vědci nalezli nový zdroj léčiv

Starověké lidské fosilie nalezené v „Kolébce lidstva“ jsou o milion let starší, než se očekávalo

Vyzkoušejte chlorellu – zelenou superpotravinu, která přijde vhod nejen vegetariánům

Turecko se nyní jmenuje Türkiye: Jaké další země prošly změnou názvu?

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Inspirace z knihovny: Nahlédněte do zákoutí dnešních vztahů. Příběhy Kláry Haunerové napsal sám život

Životy mileniálů nejsou jednoduché. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že jde především o zábavu…