Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Singapur jako první na světě schválil prodej masa z laboratoře

2 minuty radosti
Maso vytvořené v laboratoři je teprve na vzestupu. Zdroj fotografie: Pixabay

Jste vegetariáni z přesvědčení, ale dříve jste milovali maso? Pak pro vás a pro celou planetu máme skvělou zprávu. Singapur patrně jako první země na světě schválil prodej laboratorně vytvořeného kuřecího masa.

Nugetky, kvůli kterým nemusela na porážku žádná drůbež, může zákazníkům v městském státě nabídnout společnost Eat Just. Tyto alternativní kuřecí kousky jsou vyrobeny ze zvířecích buněk a Singapurci je zpočátku budou moci ochutnat v restauracích. Kdy přesně se k zákazníkům dostanou, není zatím jasné. Podle společnosti se ale jedná o první případ, kdy tuto náhražku masa k prodeji schválily státní úřady.

Poptávka po alternativách klasického masa v poslední době stoupá s tím, jak se spotřebitelé zajímají o jeho dopady na zdraví, životní prostředí i o životní podmínky chovných zvířat. Rostlinné náhražky se tak stále častěji objevují jak v restauracích, tak v supermarketech. V České republice se s nimi můžeme setkat v řadě veganských restaurací, známý je třeba řetězec Forky´s.

Související články

Inspirace

Projekt Hydronaut aneb Astronautem pod vodní hladinou

Inspirace

Navštivte Laboratoř ticha a zažijte les trochu jinak

Inspirace

Vulkanický prach by mohl ušetřit energii při výstavbě měst

Inspirace

Pojízdná digitální laboratoř objíždí školy po republice

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.