Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Server pomáhá mazlíčkům najít ideální majitele

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Vzdát se domácího mazlíčka bývá těžké, někdy však nezbytné. Ve Spojených státech téměř 70 % zvířat změní minimálně jednou za život svého majitele. Existuje však aplikace, která pomáhá mazlíčky v této situaci spárovat s jejich novými vlastníky.

Američan Keith Becher měl svého čtyřletého labradora rád nadevše. Zjistil však, že při svých dvou zaměstnáních nemá dostatek času se fence Nico věnovat, jak by si zasloužila. „Je to aktivní pes a bylo pro ni těžké, když jsem dlouhé hodiny pracoval. Nemohl jsem si dovolit posílat ji do psí školky,“ popsal Becher pro Good News Network.

Do útulku ale fenku dát nechtěl. Proto se začal rozhlížet po alternativě. Tu mu nabídla právě internetová stránka PawsLikeMe.

Princip fungování webu je na první pohled jednoduchý. Každé zvíře tu má vlastní profil, stejně tak i potenciální páníček. Tvůrkyně stránek vyvinuly algoritmus, díky němuž se zvyšují šance na spárování vhodné dvojice. Vedle stáří mazlíčka hraje roli i jeho povaha nebo třeba to, zda se snese s dětmi.

Shodu se podařilo najít i Becherovi. „Bylo hrozně těžké dát Nico pryč, ale jsem šťastný, když vím, že je o ni dobře postaráno,“ uvedl pro Good News Network bývalý majitel. Nico si nyní užívá život s paničkou, která tráví většinu času doma a má na svého čtyřnohého kamaráda dostatek času.

Související články

Společnost

Majitelé zvířat jsou podle vědců šťastnější a zdravější

Inspirace

Internet si zamiloval psa, který se dovede usmívat

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.