Rozhýbat se po Vánocích umožní sportoviště v Praze i Brně zdarma

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: dnysportovist.cz

Známe to snad všichni. Pár dní vánočního volna vyplněných poctivou konzumací řízků, bramborového salátu nebo cukroví dokážou s naší životosprávou rychle zamávat. Ve dvou největších českých městech se ale nabízí rychlé řešení –  centra sportu otevřená po Vánocích zdarma.

V období po Štědrém dnu se pražská a brněnská sportoviště zdarma otevírají už tradičně. V Brně se jich letos ve dnech od 27. do 29. prosince otevře třináct – jde především o plavecké bazény a možnost veřejného bruslení, lze ale vyrazit také na lezeckou stěnu nebo si zahrát plážový volejbal. Některá místa je možné navštívit spontánně, jiná vyžadují předchozí rezervaci.

To v Praze lze sportovat zdarma celý týden, konkrétně v termínu od 25. do 31. prosince. U Pražanů se Týden sportu zdarma těší velké oblibě, například v roce 2016 možnost využilo 25 tisíc zájemců. Systém funguje obdobně jako v Brně. Z méně tradičních sportů v pražské nabídce figuruje třeba baseball, lakros, badminton i bojová umění.

Související články

Zaručeně zlepší den

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Z rostoucí obliby kompostování se radují nejen žížaly. Na náš život má zásadní vliv

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura