Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Revoluce ve sledování televize: Smart TV jako budoucnost domácí zábavy

Pressmaster / Shutterstock.com

Obyčejné sledování televize se díky výraznému rozvoji technologie postupem času značně změnilo. V dnešní době jsou k dispozici chytré televize, které přináší mnoho inovativních funkcí a skvělých možností. Proč jsou Smart TV tak oblíbené?

Rozmanité možnosti připojení

Televize už dávno nemusí sloužit jen ke sledování obsahu vysílaného některým z televizních kanálů. Jde o chytré zařízení, skrz které se můžete připojit na internet. To vám otevírá svět streamovacích platforem, kde je dostupná spousta online obsahu. Kromě toho však můžete i procházet sociální média či webové stránky, a to přímo na obrazovce své televize. Smart TV běžně nabízí možnosti připojit se přes Wi-Fi, ovšem případně lze využít i kabelové připojení. Záleží na vašich preferencích.

Stovky aplikací

Jedním z velkých benefitů je dostupnost aplikací. Můžete si stáhnout aplikace pro streamování filmů a seriálů, ale na televizi si klidně můžete i zahrát hry, sledovat videa na YouTube, či se třeba vzdělávat nebo cvičit. Široké spektrum aplikací vám umožní přizpůsobit si obsah Smart TV dle individuálních zájmů a potřeb.

Vysoká kvalita obrazu

Smart TV nabízí spoustu skvělých funkcí a samozřejmě také špičkový obraz. Oblíbené jsou televize Samsung, jelikož jde o ověřenou značku nabízející kvalitu a spolehlivost. Ovšem existuje spousta dalších výrobců, kteří využívají moderní technologie – 4K rozlišení a HDR si získávají oblibu. Umožní vám vychutnat si ostrý a realistický obraz, který vás vtáhne do děje. To oceníte při sledování filmů i sportovních událostí.

Dusan Petkovic / Shutterstock.com

Hlasové ovládání

Nemusíte mít vždy po ruce ovladač. Vlastně vůbec nepotřebujete mít volné ruce. Chytrou televizi totiž můžete ovládat hlasem. Ať už chcete najít obsah, změnit kanál, zvýšit hlasitost či využít některou z ostatních funkcí. Stačí jednoduché hlasové příkazy. Ovládání televize je tak mnohem snazší, flexibilnější a celkový uživatelský zážitek je lepší.

Chytrá domácnost

Takzvaná chytrá domácnost je velmi populární – jednoduchým způsobem můžete propojit všechny své chytré spotřebiče. Vysavač, elektrické žaluzie na oknech či třeba rychlovarnou konvici. To vše pak můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace či právě třeba hlasem. Součástí této skupiny se samozřejmě může stát i Smart TV. Vše tak máte pod palcem.

Moderní televize nabízí spoustu funkcí a výhod, které vám umožní efektivnější využití tohoto spotřebiče. Široký výběr aplikací, vysoká kvalita obrazu a skvělá konektivita zajišťují to, že jsou Smart TV na vrcholu. Zamilujete si ji pro sledování běžného vysílání a streamovaného obsahu, ale brzy si vás jistě získají i další aplikace a možnosti tohoto zařízení.

Zaručeně zlepší den

Přes 100 nových živočichů objevili vědci v hlubinách oceánu u Chile

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Nový druh ještěra vědci pojmenovali Iron Maiden

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Inspirace z knihovny: Jak na zdravá střeva? Kniha, která poradí a zároveň inspiruje recepty

Termín mikrobiom je čím dál častěji skloňovaný lékaři, vědci a lidmi, kteří se věnují alternativní…