Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Retro věci se opět vrací do módy. Mladým lidem učarovaly rozevírací telefony

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Pamatujete si dobu, kdy byly moderní takzvaná „véčka“? Jednalo se o rozevírací telefony, které byly populární na přelomu tisíciletí. Jak napsaly servery CNN a Radio Wave, jejich popularita opět narůstá.

Lví podíl na tom, že se tento typ telefonů vrací do módy, má sociální síť TikTok, která mezi mladými lidmi udává trendy. Kromě toho však jejich oblíbenost podpořilo i to, že si je pořídily některé slavné osobnosti –⁠ například zpěvačka Camila Cabello nebo herečka Dove Cameron. „Myslím, že lidé budou používat stále více vyklápěcí telefony jen proto, že je to zábavné, vyvolává to nostalgii a má to své kouzlo,“ vyjádřil se osmnáctiletý Reagan Boeder.

Jaká je jejich výhoda? Není tím jen nízká pořizovací cena (ta se pohybuje kolem 20 dolarů, což je v přepočtu asi 450 korun), ale i to, že tento typ telefonů podporuje digitální detox. Oproti chytrým telefonům lze totiž s „véčky“ pouze volat, psát SMS zprávy nebo právě fotit a natáčet. Díky tomu jsou uživatelé offline, ale přitom jsou stále ve spojení se světem. Tyto telefony navíc nemají kvalitní fotoaparáty, takže lze s nimi pořizovat rozmazané fotografie, což je pro mladou generaci atraktivní. „Fotky a videa z ‚véček‘ jsou cool,“ uvedla studentka prvního ročníku Univerzity Illinois v Urbana Champaign Sammy Palazzolo, která rozevírací telefon používá.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z CNN a Radio Wave

Související články

Zaručeně zlepší den

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Vědci rekonstruují lebku obrovského starověkého predátora podobného krokodýlům

Odborník odhalil, kde se nachází záhadný most z obrazu Mony Lisy

Pěstování ve skleníku pro všechny nabízí Komunitní skleník od Sensorie

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…