Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Program Můžeš podnikat motivuje studenty k aktivní budoucnosti

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: muzespodnikat.cz

Zhruba 180 seminářů ročně a 8 000 oslovených studentů. Takovými čísly se mohou pochlubit zakladatelé projektu Můžeš podnikat, který seznamuje studenty nejen s podnikáním jako takovým. Ukazuje jim, že je dobré jít za tím, co člověka láká.

„Zatím nejzajímavější seminář, co jsme kdy měli. Zaujal mě, protože jsme slyšeli osobní příběhy ze života. Seminář dával jiný pohled na budoucnost, než se kterou se většinou setkáváme,“ ohodnotil seminář jeden ze studentů Gymnázia Botičská. Ve dvou vyučovacích hodinách vypráví zkušení podnikatelé své příběhy a zkušenosti z praxe. Učitelé pak mohou na témata navázat a oživit tak výuku.

Můžeš podnikat zdůrazňuje, že v životě je nejdůležitější štěstí, kterého lze nabýt skrz smysluplnou práci. „Každý podnikatel by měl věnovat kousek svého času a inspirovat ostatní. Otevřít jim oči a povědět ten svůj příběh. Podnikatel je svým způsobem hrdina, který učinil velké rozhodnutí a prošel těžkou cestou,“ doplnil Tomáš Formánek, spoluzakladatel programu.

Související články

Byznys

Cenu Podnikavá hlava získal nápad recyklace plastů pro 3D tisk

Inspirace

Noví studenti Západočeské univerzity budou mít MHD zdarma

Byznys

V Ostravě plánují nové projekty, aby zastavili odliv mladých

Inspirace

Zájem o techniku středoškolských studentů podpoří stavebnice elektromobilu

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

V USA přišli s unikátním chodítkem. Pomůže starším lidem s chůzí i rovnováhou

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.