Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Připraveni na výšlap? Speciální mapa horské služby je dostupná všem zájemcům

Ilustrační foto: Depositphotos

Výpravy do hor budou zase o něco bezpečnější a příjemnější. Horská služba ČR uvolnila interaktivní mapu s aktuálními informacemi z horských oblastí a umožnila její umístění na jakýchkoliv internetových stránkách. Usnadní tak turistům pohyb v terénu.

Interaktivní mapa byla doposud k vidění pouze na webu horskasluzba.cz. Pomocí takzvaného iframe kódu si ji nyní na své webové stránky může vložit kdokoliv. „Snažíme se tím reagovat na zvýšený počet zimních i letních zásahů v terénu. Čím více bude tato mapa založená na informacích přímo z terénu rozšířená, tím lépe se budou moci návštěvníci hor připravit,“ vysvětlil aktivitu ředitel a náčelník Horské služby ČR René Mašín.

Interaktivní mapa upozorní na možná nebezpečí. Foto: Horská služba ČR

Z preventivního hlediska jsou nejdůležitější částí mapy zejména výstrahy a upozornění, lavinové nebezpečí a počasí. Návštěvníci v ní ale najdou také všechny stanice Horské služby nebo webkamery. Přepínat je možné mezi základním, satelitním, turistickým a zimním zobrazením. Mapa vzniká přímo na základě informací, které hlásí jednotliví horoslužebníci z terénu svým dispečerům. Informace se nejdříve zadají do interní Knihy služeb, ze které se pak propisují do mapy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Brněnské vánoční trhy pomáhají i opuštěným zvířatům

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…