Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Připraveni na výšlap? Speciální mapa horské služby je dostupná všem zájemcům

Ilustrační foto: Depositphotos

Výpravy do hor budou zase o něco bezpečnější a příjemnější. Horská služba ČR uvolnila interaktivní mapu s aktuálními informacemi z horských oblastí a umožnila její umístění na jakýchkoliv internetových stránkách. Usnadní tak turistům pohyb v terénu.

Interaktivní mapa byla doposud k vidění pouze na webu horskasluzba.cz. Pomocí takzvaného iframe kódu si ji nyní na své webové stránky může vložit kdokoliv. „Snažíme se tím reagovat na zvýšený počet zimních i letních zásahů v terénu. Čím více bude tato mapa založená na informacích přímo z terénu rozšířená, tím lépe se budou moci návštěvníci hor připravit,“ vysvětlil aktivitu ředitel a náčelník Horské služby ČR René Mašín.

Interaktivní mapa upozorní na možná nebezpečí. Foto: Horská služba ČR

Z preventivního hlediska jsou nejdůležitější částí mapy zejména výstrahy a upozornění, lavinové nebezpečí a počasí. Návštěvníci v ní ale najdou také všechny stanice Horské služby nebo webkamery. Přepínat je možné mezi základním, satelitním, turistickým a zimním zobrazením. Mapa vzniká přímo na základě informací, které hlásí jednotliví horoslužebníci z terénu svým dispečerům. Informace se nejdříve zadají do interní Knihy služeb, ze které se pak propisují do mapy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…