Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přichází digitalizace radnice. Brno nabídne jednodušší komunikaci s úřady

Zdroj fotografie: Pexels

Zjednodušit komunikaci s úřady. To je hlavním cílem brněnského projektu s názvem Digitalizace radnice, díky kterému by se Brňané měli vyhnout například zbytečným frontám na úřadech. Komplexní projekt se skládá ze tří samostatných částí: Web portál Brno iD, Digitalizace úřadu a Digitalizace samosprávy.

Uživatelsky přívětivější rekonstrukce se dočká webový portál Brno iD. Kromě stávajících služeb, jako je například nákup jízdenek, na něm Brňané vyřeší i elektronickou komunikaci v úřední oblasti. Vyřídí si tak z pohodlí domova například osobní doklady, řidičský průkaz, registr vozidel, ale i parkování a další poplatky.

V rámci dílčího projektu Digitalizace úřadu bude důležitá nejen komunikace úřadu s občanem, ale také interní komunikace. Cílem tak bude navrhnout procesy, které by se mohly řešit elektronickou cestou. Digitalizace samosprávy potom přinese zkompletování již částečně používaného systému e-Rady města Brna a e-Zastupitelstva města Brna v rámci e-Magistrátu města Brna.

Projekt Digitalizace radnice vychází z myšlenek zakotvených v materiálu VIZE Magistrátu města Brna. „Především se jedná o implementaci moderních informačních technologií pro zvyšování přívětivosti elektronických přístupů, a to jednak pro občany, kterým bude usnadněna komunikace při řešení životních situací s úřadem, dále pro zaměstnance magistrátu, čímž se zvýší výkonnost, rychlost, účinnost i flexibilita úřadu, a také pro samosprávné orgány města,“ doplnil druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Přinášíme tipy na smysluplné dárky. Udělají vám radost a zároveň pomohou druhým

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.