Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přichází digitalizace radnice. Brno nabídne jednodušší komunikaci s úřady

Zdroj fotografie: Pexels

Zjednodušit komunikaci s úřady. To je hlavním cílem brněnského projektu s názvem Digitalizace radnice, díky kterému by se Brňané měli vyhnout například zbytečným frontám na úřadech. Komplexní projekt se skládá ze tří samostatných částí: Web portál Brno iD, Digitalizace úřadu a Digitalizace samosprávy.

Uživatelsky přívětivější rekonstrukce se dočká webový portál Brno iD. Kromě stávajících služeb, jako je například nákup jízdenek, na něm Brňané vyřeší i elektronickou komunikaci v úřední oblasti. Vyřídí si tak z pohodlí domova například osobní doklady, řidičský průkaz, registr vozidel, ale i parkování a další poplatky.

V rámci dílčího projektu Digitalizace úřadu bude důležitá nejen komunikace úřadu s občanem, ale také interní komunikace. Cílem tak bude navrhnout procesy, které by se mohly řešit elektronickou cestou. Digitalizace samosprávy potom přinese zkompletování již částečně používaného systému e-Rady města Brna a e-Zastupitelstva města Brna v rámci e-Magistrátu města Brna.

Projekt Digitalizace radnice vychází z myšlenek zakotvených v materiálu VIZE Magistrátu města Brna. „Především se jedná o implementaci moderních informačních technologií pro zvyšování přívětivosti elektronických přístupů, a to jednak pro občany, kterým bude usnadněna komunikace při řešení životních situací s úřadem, dále pro zaměstnance magistrátu, čímž se zvýší výkonnost, rychlost, účinnost i flexibilita úřadu, a také pro samosprávné orgány města,“ doplnil druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Související články

Zaručeně zlepší den

Charitativní ADRAběh proti samotě

Češi ohromili v USA. Vytváří tam unikátní outdoorový park s divokou řekou

Náhrada solárních panelů? Přechod na obnovitelné zdroje energie usnadní nové baterie

Okořenit si jídlo pomocí červů? Hmyz je budoucností našeho stravování

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…