Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přichází digitalizace radnice. Brno nabídne jednodušší komunikaci s úřady

Zdroj fotografie: Pexels

Zjednodušit komunikaci s úřady. To je hlavním cílem brněnského projektu s názvem Digitalizace radnice, díky kterému by se Brňané měli vyhnout například zbytečným frontám na úřadech. Komplexní projekt se skládá ze tří samostatných částí: Web portál Brno iD, Digitalizace úřadu a Digitalizace samosprávy.

Uživatelsky přívětivější rekonstrukce se dočká webový portál Brno iD. Kromě stávajících služeb, jako je například nákup jízdenek, na něm Brňané vyřeší i elektronickou komunikaci v úřední oblasti. Vyřídí si tak z pohodlí domova například osobní doklady, řidičský průkaz, registr vozidel, ale i parkování a další poplatky.

V rámci dílčího projektu Digitalizace úřadu bude důležitá nejen komunikace úřadu s občanem, ale také interní komunikace. Cílem tak bude navrhnout procesy, které by se mohly řešit elektronickou cestou. Digitalizace samosprávy potom přinese zkompletování již částečně používaného systému e-Rady města Brna a e-Zastupitelstva města Brna v rámci e-Magistrátu města Brna.

Projekt Digitalizace radnice vychází z myšlenek zakotvených v materiálu VIZE Magistrátu města Brna. „Především se jedná o implementaci moderních informačních technologií pro zvyšování přívětivosti elektronických přístupů, a to jednak pro občany, kterým bude usnadněna komunikace při řešení životních situací s úřadem, dále pro zaměstnance magistrátu, čímž se zvýší výkonnost, rychlost, účinnost i flexibilita úřadu, a také pro samosprávné orgány města,“ doplnil druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Související články

Zaručeně zlepší den

Poklad z druhohor. Vymřelá planeta ožila dřív, než si vědci mysleli

Indové přestanou při rituálech používat živé slony. Nahradí je mechanické stroje

Britský ostrov je ideální pro pozorování hvězd. Získal ocenění za skutečně tmavé nebe

Česko má nový světový rekord, získal ho Vencl za ponor pod led do hloubky 52 metrů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…