Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Příbory, které po použití míří na kompost. České fastfoody zavádějí dřevěné vidličky a nože

Zdroj fotografie: McDonald’s

Papírová brčka a dřevěné příbory jsou vítanou alternativou těch plastových. Preferuje je stále více stravovacích řetězců. Nově s k nim přidává i populární rychlé občerstvení McDonald’s.

Česko a Slovensko patřilo mezi první země, které novinku testovaly. Ta uspěla a postupně se zavádí do všech restaurací. Díky výměně plastových příborů za dřevěné řetězec ročně ušetří 38 tun plastového odpadu. „Společnost McDonald’s po celém světě provozuje přes 37 tisíc restaurací, které každý den obslouží 69 milionů lidí. Díky naší velikosti jsme i malými změnami schopni mít obrovský vliv na dění kolem nás. Již mnoho let proto intenzivně pracujeme na řadě opatření, která směřují ke snížení naší enviromentální stopy,“ uvedla Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald’s.

Dřevěné příbory jsou vyrobené z březového dřeva s certifikacemi FSC a PEFC, leštěné jsou karnaubským voskem s osvědčením UEBT. Hlavním benefitem je jejich ohleduplnost k životnímu prostředí. Na dřevěné příbory se pohlíží jako na rozložitelný odpad. Stejně jako zbytky jídla je lze kompostovat nebo zpracovat na bioplyn.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory