Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přehrada v Liberci má navázat na svou slavnou éru

Liberecká radnice odsouhlasila záměr obnovy okolí přehrady Starý Harcov. U vodní plochy, která se nachází pouze kousek od centra města, by měly být obnoveny přilehlé cesty, opraveny opěrné zdi, rozšířeny pláže a vybudována nová vodní mola. V nejbližším okolí přehrady se počítá také se zrekonstruováním sportovních ploch, laviček a odpadkových košů. Cílem je dosažení atraktivní odpočinkové zóny pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Veškeré úpravy týkající se přehrady a jejího okolí by měly být hotovy v průběhu příštího roku. V září se má v Krajské vědecké knihovně konat veřejná debata, na které se bude moci veřejnost k připravovaným změnám vyjádřit. Primátorka města Martina Rosenbergová počítá se zapracováním návrhů široké veřejnosti. Všechny zajímavé nápady se prý objeví v projektu, který bude k plánovaným úpravám vypracován. Město je rozhodnuto celou akci hradit z vlastních zdrojů, původní záměr počítající s penězi z evropských fondů totiž nevyšel.

Radnice tak vyslyšela podněty občanů. Ti si stěžovali, že u přehrady chybí molo na opalování, funkční věž na skákání do vody, převlékárny, toalety a především schůdky, které by zajistily bezpečný vstup do vody. Po konání veřejné debaty bude zřejmé, kolik změn libereckou přehradu v příštím roce čeká.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/liberec-planuje-opravit-okoli-prehrady-d9v-/liberec-zpravy.aspx?c=A140723_162559_liberec-zpravy_tm

Související články

Zaručeně zlepší den

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Jak vyzrát na antihmotu? Vědci z CERNu vědí

Jubilejní 15. ročník Equal Pay Day zaznamenal rekordní účast

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …