Přehrada v Liberci má navázat na svou slavnou éru

Liberecká radnice odsouhlasila záměr obnovy okolí přehrady Starý Harcov. U vodní plochy, která se nachází pouze kousek od centra města, by měly být obnoveny přilehlé cesty, opraveny opěrné zdi, rozšířeny pláže a vybudována nová vodní mola. V nejbližším okolí přehrady se počítá také se zrekonstruováním sportovních ploch, laviček a odpadkových košů. Cílem je dosažení atraktivní odpočinkové zóny pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Veškeré úpravy týkající se přehrady a jejího okolí by měly být hotovy v průběhu příštího roku. V září se má v Krajské vědecké knihovně konat veřejná debata, na které se bude moci veřejnost k připravovaným změnám vyjádřit. Primátorka města Martina Rosenbergová počítá se zapracováním návrhů široké veřejnosti. Všechny zajímavé nápady se prý objeví v projektu, který bude k plánovaným úpravám vypracován. Město je rozhodnuto celou akci hradit z vlastních zdrojů, původní záměr počítající s penězi z evropských fondů totiž nevyšel.

Radnice tak vyslyšela podněty občanů. Ti si stěžovali, že u přehrady chybí molo na opalování, funkční věž na skákání do vody, převlékárny, toalety a především schůdky, které by zajistily bezpečný vstup do vody. Po konání veřejné debaty bude zřejmé, kolik změn libereckou přehradu v příštím roce čeká.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/liberec-planuje-opravit-okoli-prehrady-d9v-/liberec-zpravy.aspx?c=A140723_162559_liberec-zpravy_tm

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Kriticky ohrožení ptáci zahnízdili na moravských mokřadech

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura