Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Přehrada v Liberci má navázat na svou slavnou éru

Liberecká radnice odsouhlasila záměr obnovy okolí přehrady Starý Harcov. U vodní plochy, která se nachází pouze kousek od centra města, by měly být obnoveny přilehlé cesty, opraveny opěrné zdi, rozšířeny pláže a vybudována nová vodní mola. V nejbližším okolí přehrady se počítá také se zrekonstruováním sportovních ploch, laviček a odpadkových košů. Cílem je dosažení atraktivní odpočinkové zóny pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Veškeré úpravy týkající se přehrady a jejího okolí by měly být hotovy v průběhu příštího roku. V září se má v Krajské vědecké knihovně konat veřejná debata, na které se bude moci veřejnost k připravovaným změnám vyjádřit. Primátorka města Martina Rosenbergová počítá se zapracováním návrhů široké veřejnosti. Všechny zajímavé nápady se prý objeví v projektu, který bude k plánovaným úpravám vypracován. Město je rozhodnuto celou akci hradit z vlastních zdrojů, původní záměr počítající s penězi z evropských fondů totiž nevyšel.

Radnice tak vyslyšela podněty občanů. Ti si stěžovali, že u přehrady chybí molo na opalování, funkční věž na skákání do vody, převlékárny, toalety a především schůdky, které by zajistily bezpečný vstup do vody. Po konání veřejné debaty bude zřejmé, kolik změn libereckou přehradu v příštím roce čeká.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/liberec-planuje-opravit-okoli-prehrady-d9v-/liberec-zpravy.aspx?c=A140723_162559_liberec-zpravy_tm

Související články

Z domova

Z blátěné cesty se stala díky Lesům ČR promenáda

Nadšenci přivedli staré liberecké kino zpět k životu

Inspirace

Vědci z univerzity v Liberci vyvinuli nový nanomateriál pro umělé cévy

Z domova

Liberecký vynález dokáže změnit dešťovou vodu na pitnou

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost