Pražané loni pomohli zachránit rekordní počet zvířat

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: praha.eu

Pražané se v loňském roce činili. Díky nim mohl být ošetřen rekordní počet zvířat. K odborné pomoci se tak díky včasné reakci Pražanů dostalo přes čtyři a půl tisíce živočichů. Pracovníci záchranné stanice nejčastěji ošetřovali ptactvo. Celkově pomohli 141 různým živočišným druhům.

Podle náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka stojí za každoročním nárůstem počtu ošetřovaných živočichů uvědomělejší přístup Pražanů. „Zajímají se, co se kolem nich děje, jsou informovaní a vědí, jak správně postupovat, když přijdou do styku se zraněným zvířetem. Díky nim se záchranné stanici daří velkou část zraněných či jinak postižených zvířat každý rok zachránit a vrátit zpět do přírody,“ doplnil Hlubuček.

Pracovníci záchranné stanice nejčastěji ošetřovali zraněná zvířata a osiřelá mláďata. Přibližně dvě třetiny z nich bylo ptactvo. Sem patřili především kosi, kachny, straky, labutě a rorýsi. Ošetřovatelé se rovněž postarali o kolonii netopýrů rezavých. Celkem 272 jedinců netopýra mohlo být úspěšně vypuštěno zpět do přírody.

Související články

Na Václavském náměstí v Praze nabízí lavičky k adopci

Inspirace

Nové židle a stolky oživily veřejná prostranství v Praze

Inspirace

Přílišné pití alkoholu? Akce Suchej únor bojuje proti němu

Z domova

Smečka psů hyenovitých ve Dvoře Králové se rozrostla

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura