Pražané loni pomohli zachránit rekordní počet zvířat

Zdroj fotografie: praha.eu

Pražané se v loňském roce činili. Díky nim mohl být ošetřen rekordní počet zvířat. K odborné pomoci se tak díky včasné reakci Pražanů dostalo přes čtyři a půl tisíce živočichů. Pracovníci záchranné stanice nejčastěji ošetřovali ptactvo. Celkově pomohli 141 různým živočišným druhům.

Podle náměstka primátora hlavního města Prahy Petra Hlubučka stojí za každoročním nárůstem počtu ošetřovaných živočichů uvědomělejší přístup Pražanů. „Zajímají se, co se kolem nich děje, jsou informovaní a vědí, jak správně postupovat, když přijdou do styku se zraněným zvířetem. Díky nim se záchranné stanici daří velkou část zraněných či jinak postižených zvířat každý rok zachránit a vrátit zpět do přírody,“ doplnil Hlubuček.

Pracovníci záchranné stanice nejčastěji ošetřovali zraněná zvířata a osiřelá mláďata. Přibližně dvě třetiny z nich bylo ptactvo. Sem patřili především kosi, kachny, straky, labutě a rorýsi. Ošetřovatelé se rovněž postarali o kolonii netopýrů rezavých. Celkem 272 jedinců netopýra mohlo být úspěšně vypuštěno zpět do přírody.

Autor článku

Zuzana Tomášková