Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Praha zahájila kampaň za správné nakládání s odpady

Netřídění odpadů a nepořádek okolo kontejnerů, a to i přes vysoké nasazení svozových společností města. Tuto situaci se pokouší napravit reklamní kampaň na plakátech v ulicích Prahy, na nichž je možné spatřit popelnici na směsný odpad s nápisem: Popelnice nejsou černá díra.

„Cílem kampaně je upozornit na nešvary spojené s tříděním a čistotou u stanovišť, kde jsou popelnice umístěny. Chceme se pokusit ještě zlepšit ekologické chování občanů při nakládání s odpadem, a tím zvýšit čistotu našeho města. Většina lidí přece chce žít v čistém a upraveném prostředí,“ řekla radní Jana Plamínková.

Ukazuje se, že například na sídlištích je v současnosti častým nešvarem odkládání objemného odpadu či elektrozařízení do společných popelnic. Občané nevyužívají sběrných dvorů, třebaže jsou pro ně zdarma. I proto se město pustilo do této reklamní aktivity, která spadá pod odbor ochrany prostředí spojený s osvětou v nakládání s odpady. Akce potrvá po celý rok 2018.

Související články

Byznys

Prostějov věnuje svým občanům tašky na tříděný odpad

Společnost

Češi se meziročně zlepšují v třídění elektroodpadu

Společnost

V Chebu loni občané vytřídili rekordní množství odpadu

Inspirace

S tříděním odpadu pomůže v Olomouci mobilní aplikace

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.