Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Policisté provedli analýzu DNA Santa Clause

Ilustrační foto: Pexels

Nedávno jsme publikovali článek o holčičce, která si přála zjistit, zda existují jednorožci. Oficiální americký úřad jí proto vystavil povolení pro jeho chov. Zvídavá byla i jiná desetiletá dívenka, která požádala policisty, aby jí pomohli odhalit existenci Santa Clause, uvedl server USA Today.

Scarlett Dourmattové z Cumberlandu ve státě Rhode Island nedala spát záhada, zda Santa Claus skutečně existuje. O Vánocích mu a jeho sobům tedy přichystala sušenky a mrkev. Ale ani to, že je druhý den ráno našla nakousnuté, ji nepřesvědčilo. Proto dané předměty zabalila a poslala na místní policejní oddělení spolu s dopisem, ve kterém vysvětlila, co od nich potřebuje. „Chtěla bych se zeptat, zda byste mohli odebrat vzorek DNA a zjistit, zda je Santa skutečný,“ napsala Scarlett.

Policejní šéf Matthew Benson na tuto hru bez váhání přistoupil a ihned vydal rozkaz k analýze vzorků na forenzním oddělení. Policisté mezitím holčičku kontaktovali, aby jí sdělili, že se jim už podařilo shromáždit několik dalších důkazů, že se Santa pohyboval v okolí jejího domova. Mezi ně patří třeba záběry sobů z bezpečnostní kamery. Také se podařilo najít svědka, který poblíž viděl muže, který odpovídá Santovu popisu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci získali DNA starověké ženy z 20 000 let starého přívěsku

Další krok k léku na opičí neštovice. Čeští vědci vyvinuli látku ničící jejich virus

Liberecký dopravní podnik testuje nový bezpečnostní systém

Psí asistenti. Nevidomým lidem jich v Česku pomáhá asi 500

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…