Kdyby se svět neobrátil vzhůru nohama, denně by se věnovaly turistům a měly o program postaráno. Omezení spojená s koronavirem ale přiměla australské společnosti nabízející podvodní aktivity u Velkého bariérového útesu pozastavit svou činnost. Nečekaně nabytý volný čas využily ke krokům, z nichž profituje hlavně příroda.
Firmy se spojily s vědci ve snaze zachránit Velký bariérový útes výsadbou korálů. Aktivita odstartovala už dříve, ale nyní se jí díky nedostatku turistů mohou společnosti věnovat naplno. Pro projekt je stěžejní jejich bohatá lodní flotila, jakož i znalost místního prostředí. Přítomnost biologů pak zajišťuje odborný dohled nad celým procesem.
Velký bariérový útes v uplynulých letech značně poškodily vysoké teploty mořské vody i rostoucí míra znečištění. Pokud by se iniciativa ukázala jako úspěšná, poskytla by (nejen) největšímu korálovému komplexu světa naději a dalším podobným společnostem v Austrálii inspiraci a příklad hodný následování. Ostatně už dříve se ukázalo, že v případě korálů naděje opravdu umírá poslední.
Zdroj: lonelyplanet.com
Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.