Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Podívejte se na nejstarší žijící kočku světa

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Guinessova kniha rekordů oficiálně udělila titul kočce, která se narodila v roce 1995. Flossie narozená v Británii tak vytvořila nový rekord jakožto nejstarší žijící kočka na světě, informuje server Euro News.

Téměř 27letá kočka měla za svůj život řadu majitelů, momentálně žije v jihovýchodním Londýně. Její nová majitelka má radost z Fossiiny pozoruhodně dobré kondice, která je v takto pokročilém věku neobvyklá.

Nejstarší žijící kočka současnosti

Guinessova kniha rekordů a charitativní organizace Cats Protection potvrdily označení Flossie jako nejstarší žijící kočky na světě. Kočka byla předána charitě už v pokročilém věku 26 let, když se dostala do situace, že se o ni její majitel již nemohl starat.

„Byli jsme ohromeni, když záznamy veterináře odhalily, že Flossie je téměř 27 let,“ uvedla Naomi Roslingová, koordinátorka pobočky ochrany koček v Kentu.

Zdroj: Guinness World Records

Kde žije Flossie?

Naštěstí charita našla kočce nový domov, kde je o ní velice dobře postaráno. Flossie byla přemístěna k Vicky Green, zkušené chovatelce seniorních koček, která žije v jihovýchodním Londýně a shodou náhod je stejně stará jako její nový přírůstek. Vicky uvedla, že navzdory hluchotě a selhávajícímu zraku je její nová kočka přesto velmi hravá a přítulná.

Jaká je nejstarší zaznamenaná kočka?

Pozoruhodný věk Flossie je podle Guinessovy knihy rekordů v přepočtu 120 lidských let. Pokud chce ale být kočkou s nejdelším životem, musí vydržet ještě dalších 11 let. Tento titul totiž patří kocourovi Creme Puffovi. Ten se v texaském Austinu dožil neuvěřitelných 38 let a tří dnů.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Domorodé brazilské ženy úspěšně bojují proti genderově podmíněnému násilí

Krásná podívaná na polární září v Česku i z vesmíru

Proč prase dělá česky „ chro“ a anglicky „oink“ aneb jak se zvířecí mluva liší v různých jazycích

Očista těla funguje a doporučil bych ji každému říká zakladatel čajů Detoxito

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…