Pardubice pomohou zmírnit dopady klimatické změny. Vysadí nové stromy

Zdroj fotografií: Pixabay

Město Pardubice se zapojí do výsadby nových stromů v rámci projektu Sázíme budoucnost. Cílem je zmírnit dopady sucha spolu se ztrátami povrchových a pozemních vod. První etapa bude zahájena ve středu 20. listopadu v Gagarinově ulici. Mělo by tam být vysazeno prvních sedm stromů – tři javory, tři sakury a jedna lípa srdčitá.

Projekt Sázíme budoucnost má na starost nadace Partnerství ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí. Záměrem iniciativy je vysázet do pěti let v České republice až deset milionů stromů. Zapojit se může kdokoliv od jednotlivců, přes organizace, firmy, až po města a obce. Na webových stránkách je dostupná mimo jiné interaktivní mapa, do které je možné zaevidovat provedenou výsadbu.

Největší česká environmentální nadace Partnerství funguje od roku 1991. Jejím hlavním cílem je pomáhat lidem pečovat o životní prostředí. Kromě projektu výsadby stromů se zaměřuje třeba na šetrnou dopravu, bezpečné cestování do školy nebo vytváří environmentální vzdělávací projekty. Také spolupořádá mezinárodní filmový festival o životním prostředí EKOFILM.

Tuto sobotu 9. listopadu pořádá nadace další výsadbu 132 ovocných stromů podél 1060 metrů dlouhé obnovené polní cesty vedoucí z Vestce do Hrnčíř. Více informací k akci včetně registrace najdete zde.

Zdroj: pardubice.eu, nadacepartnerstvi.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Z rostoucí obliby kompostování se radují nejen žížaly. Na náš život má zásadní vliv

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura