Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Olomoucká pekárna láká čtyřnohé kamarády i jejich páníčky

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V Olomouci se otevřela první pekárna pro psy, zaměřující se na produkci výrobků bez konzervantů, cukru, soli a dalších látek, které by čtyřnohým společníkům mohly uškodit. Pekárna využívá sezónních surovin a pokud slavíte psí narozeniny, můžete si tady nechat upéct speciální dort.

Olomoucká pekárna LEXIK Marcely Alexové se specializací na psí zákazníky je ve svém širokém okolí první. Jak uvádí její majitelka na svých webových stránkách, k založení ji vedla potřeba rozšířit mezi majiteli a chovateli psů povědomí o vhodnějším, zdravějším způsobu stravování a odměňování čtyřnohých mazlíčků.

Jednotlivé výrobky na první pohled zaujmou svými tvary, přičemž sortiment je opravdu pestrý – mezi dvaceti pěti nabízenými pekárenskými výrobky najdete sušenky z jitrnicového prejtu, tuňákové nebo lososové keksy, švestkové jednohubky, minipizzu, muffiny s ovocnou náplní nebo batátové kuličky, patřící k nejoblíbenějším laskominám. Nejdůležitější je ale skutečnost, že žádný z výrobků neobsahuje chemické konzervanty, barviva ani další dráždivé látky, které psům způsobují zdravotní potíže. Cukr, sůl ani koření ve výrobcích také nenajdete. Recepty vymyslela sama Marcela Alexová, první kousky pak otestovala na vlastním psovi, trpícím zažívacími problémy.

V duchu trendů moderní a kvalitní gastronomie využívá pekárna Marcely Alexové produkty dané sezóny, v létě například borůvky, na podzim dýni, zvěřinové maso a v zimě husy. Má váš pes narozeniny? Žádný problém, i na taková výročí jsou v psí pekárně připraveni. Objednat si tady můžete speciální dort, jehož základem je maso, ozdoby se vytváří nejčastěji z tvarohových a sýrových pomazánek. Konečnou skladbu dortu si však určíte podle svých představ a pejskových chuťových preferencí. Vše se samozřejmě peče přímo v prodejně. Do budoucna se pekárenské výrobky rozšíří také o domácí paštiku nebo sušené maso.

A pokud byste neodolali a některý z výrobků ochutnali, můžete zůstat klidní, nic se vám nestane. Naopak mezi zákazníky se najdou i tací, kteří si výrobky kupují pro sebe.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.