Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nový prototyp auta usnadňuje cestování vozíčkářům

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: goodnewsnetwork.org

Problémy s cestováním. Pro někoho jsou dlouhé cesty únavné, pro jiného je jakékoliv cestování spojené s namáhavými úkony. Stacy Zoern proto vymyslela automobil, které umožňuje vozíčkářům větší samostatnost. Inovativní elektrické auto poskytuje rychlý přístup, aniž by člověk na vozíčku musel sesednout ze svého křesla.

Tato rodilá Texasanka zná potíže při přesedání do upraveného vozu, proto navrhla auto, které je šité na míru jejím potřebám. Své myšlence natolik věří, že opustila své místo advokátky a začíná budovat novou společnost Kenguru.

Zadní dveře auta se otevřou pouhým zmáčknutím a automaticky sníží rampu, aby mohl být umožněn vjezd do automobilu. Místo je uvnitř pouze pro řidiče. Tento vynález může usnadnit život těm, kteří nejčastěji potřebují cestovat do blízkých vzdáleností. Auto jede rychlostí maximálně 50 kilometrů za hodinu.

www.goodnewsnetwork.org

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.