Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nový fond EU pomáhá Afričanům připravit se na přírodní katastrofy

Ilustrační fotografie. Zdroj: Kevin Tietz, Free Range Stock

Z nově vytvořeného fondu budou plynout peníze na podporu afrického výzkumu o klimatických změnách. Díky novým informacím bude tak možné lépe připravit kontinent na přírodní katastrofy.

Přibližně šedesát dva milionů dolarů věnuje Evropská unie na financování pětiletého programu, jenž se bude zabývat sbíráním dat o klimatických změnách v Africe. „V posledním desetiletí zemřelo v Africe asi sedm set tisíc lidí kvůli přírodním katastrofám, především suchu a záplavám,“ řekla Rhoda Peace Tumusiime z Africké unie pro zemědělství. Evropský program by podle ní mohl pomoci africkým státům katastrofám odolat.

Program by se měl zaměřovat na pět oblastí, zásadním bodem je shromažďovat data o výzkumu klimatu. „V Africe nemáme žádné informace o monitorování klimatu. Pokud bychom měli přístupná data z celého kontinentu, lépe bychom se připravili na přírodní katastrofy. Je zapotřebí investovat do vědy a technologií, což si bez finanční pomoci nemůžeme dovolit,“ vysvětlil Hartwig Schafer, viceprezident Světové banky.

Dalšími čtyřmi cíli je zvýšit regionální monitorování katastrof a zmenšování rizika, zlepšení národní připravenosti čelit katastrofám, sdílení znalostí a vybudování lepších finančních strategií k vypořádání se s katastrofami.

Zdroj: Scidev.net

Související články

Zaručeně zlepší den

Mládě největšího tura na světě odchovali poprvé v Česku. Jak vypadá?

Meteorologicky ústav zlepšil předpověď silných bouřek. Sleduje je speciální skupina

Jak v létě správně pečovat o pokožku, abychom se vyhnuli rakovině?

Vzácný úkaz zaznamenán v Číně. Podívejte se, co vyrazilo dech veřejnosti

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Inspirace z knihovny: Vzdát můžeš zítra. Richard Štěpánek ve své knize povzbuzuje k životu

Vždycky je pro co žít. Touto větou by se dal shrnout obsah knihy Vzdát můžeš zítra, kterou napsal…