Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová pomoc pro neslyšící. Mladá dívka vyvinula aplikaci, díky které si filmy užijí i oni

Ilustrační foto: Pexels

Je jí teprve sedmnáct let, už ale dokázala vyvinout funkci, díky které se neslyšícím lidem zpřístupní množství filmů, které doteď kvůli chybějícímu tlumočení nemohli sledovat. O příběhu mladé Američanky podílející se na vzniku aplikace SignUp, píše server Radio Wave.

Mariella Satow se znakový jazyk sama učí, když se v něm však chtěla dívat na filmy, zjistila, jak malý výběr najednou má. Následně se proto spolu s odborníky pustila do vývoje aplikace, jež nabízí okénko s tlumočníky, kteří film simultánně překládají do znakového jazyka.

Zatím je služba dostupná pouze v angličtině a jen na platformě Disney Plus, do budoucna by však Američanka ráda aplikaci rozšířila pro další jazyky i streamovací platformy, jako je třeba Netflix nebo Amazon Prime. „Ve světě se používá více než tři sta znakových jazyků, takže bude trvat dlouho, než se všechny tyto verze objeví,“ dodala Satow.

Zdroj: Radio Wave  

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Byl na Marsu oceán? Podle vědců ano

Čtyřdenní pracovní týden: Které země jej přijaly a jaké mají výsledky?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…