Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nová gigantická stezka prochází 17 národními parky Patagonie

1 minuta radosti

Turisté mohou nově navštívit otevřenou stezku v Chile o délce 2 800 kilometrů. Táhne se přes 17 parků patagonského regionu. Začíná ve městě Puerto Montt a končí na mysu Horn. Stezka má do oblasti přilákat návštěvníky, a zároveň je upozornit na potřebu ochrany prostředí. Příroda je zde známá pro svá krásná jezera a různorodou faunu a flóru.

Na stavbu stezky finančně přispěl americký mecenáš Douglas Tompkins se svou ženou Kristine. Věnoval státu velmi vysokou částku prostřednictvím nadace pojmenované Tompkins Conservation. „Chceme, aby Chile byla světově známá pro jednu z nejvíce epických tras světa, a tím dosáhla i ekonomického rozvoje,“ uvedla výkonná ředitelka nadace Carolina Morgado.

Tompkins se na konci svého života začal věnovat mecenášství. Rozhodl se věnovat velkou část peněz na ochranu životního prostředí. Chtěl tím odčinit to, že jeho podnik svým fungováním zatížil životní prostředí.

Zdroj: independent.co.uk

Zdroj fotografie: Pixabay

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…