Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Neslyšící fenka Blue se naučila speciální znakovou řeč

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: aspca.org

Jsou jí čtyři roky, je černobílá, jmenuje se Blue a na první pohled se nikterak neliší od jiných psů. Fenka amerického pitbulteriéra je ale hluchá. Díky práci ošetřovatelů a vlastní učenlivosti však i přesto zvládá reagovat na povely.

Blue se naučila obdobu znakové řeči. Rozumí několika základním povelům, jako je „sedni“, „lehni“ nebo „sleduj mě“. Ty jí lidé předávají skrze ruční signály, podobně jako v běžné znakové řeči. Využívají také vibrace.

Navzdory svému handicapu je fenka velmi přátelská a skvěle si rozumí s dětmi i ostatními psy. Aktuálně čeká na svého nového páníčka v organizaci ASPCA. Ta se každoročně stará až o dvacítku hluchých psů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.