Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Německý fotograf baví svět originálními snímky psů se žrádlem

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: Christian Vieler

Nějaké fotky psů jste už jistě viděli. Zvířata na nich sedí, leží, občas ochotně pózují se svým majitelem, většinou to ale není žádná sláva. Fotky Christiana Vielera jsou mnohem zajímavější.

Úplně první Vielerova fotka ze série byla vlastně náhoda. Fotil svou fenku Lotte a v jeden moment ji odměnil hozením pamlsku. V tu chvíli ji zároveň vyfotil a první legrační snímek byl na světě. Od té přibylo dalších sedmdesát fotek a fotograf dokonce připravuje vlastní knihu složenou právě z těchto fotografií.

Vielerova práce je velmi specifická. Focení si užívá, označuje ho za unikát a každé vnímá jako novou cestu. Psí emoce spjaté s daným momentem jsou totiž různé – od radosti, přes vzrušení a touhu až po paniku. V každém případě musí být trpělivý. Někdy to může trvat i 50 zmáčknutí spouště, a tedy 50 hozených pamlsků, než přijde ten správný výraz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.