Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejvíce miliardářů je z Evropy

Počet dolarových miliardářů roste, na světě jich bylo v letošním roce podle zpráv agentury APA 2325. Počet miliardářů vzrostl oproti loňskému roku o 7 procent. Nejvíce jich přitom žije v Evropě.

Kolik jmění dolaroví miliardáři nashromáždili? Jedná se o neuvěřitelnou sumu 7,3 bilionu dolarů. Evropa je z hlediska počtu miliardářů nejplodnější, žije jich tu 775, v Severní Americe 609, v Asii o několik desítek méně.

A která země je domovem největšího počtu miliardářů? Asi nikoho nepřekvapí, že se jedná o Spojené státy, na druhém místě za nimi je Čína. Mezi městy vede jednoznačně New York, kde žije víc než sto dolarových miliardářů.

Irena Poláková

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.