Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Největší kryté dopravní hřiště vzniklo v Brně

Pro školáky připravili organizátoři program, který je naučí, jak se chovat v silničním provozu. Zdroj: Městská policie Brno

V krásné přírodě v těsném sousedství řeky Svratky vzniklo dopravní hřiště plné dopravních značek, blikajících semaforů a výstrah znějících nad železničním přejezdem. Svou rozlohou představuje dopravní hřiště Riviéra v Bauerově ulici v současné době největší zastřešenou plochu pro výuku bezpečného chování v silničním provozu.

Krytá hala zaujímá asi dva a půl tisíce metrů čtverečních a poskytne útočiště při méně příznivých povětrnostních podmínkách. Součástí areálu je i otevřené dopravní hřiště, které měří 900 metrů čtverečních, a je možné ho s krytou halou propojit. Dopravní hřiště s největší krytou plochou svého druhu u nás již mohou využívat ke svému vzdělávání děti z mateřských i základních škol z celého Jihomoravského kraje. Navíc v odpoledních hodinách a o víkendech je hřiště k dispozici široké veřejnosti.

V říjnu mohou děti s rodiči navštívit dopravní hřiště ve všední den od tří hodin odpoledne do šesti do večera a o víkendech od desíti hodin dopoledne do pěti odpoledne. Pro školáky připravili organizátoři mnoho soutěží a programů, které například prohloubí jejich znalosti zákona o problematice pohybu na pozemních komunikacích nebo je naučí, jak se chovat v silničním provozu. Nebude chybět ani jízda zručnosti pro malé cyklisty či zábavná forma výuky dopravních značek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.