Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Největší kryté dopravní hřiště vzniklo v Brně

Pro školáky připravili organizátoři program, který je naučí, jak se chovat v silničním provozu. Zdroj: Městská policie Brno

V krásné přírodě v těsném sousedství řeky Svratky vzniklo dopravní hřiště plné dopravních značek, blikajících semaforů a výstrah znějících nad železničním přejezdem. Svou rozlohou představuje dopravní hřiště Riviéra v Bauerově ulici v současné době největší zastřešenou plochu pro výuku bezpečného chování v silničním provozu.

Krytá hala zaujímá asi dva a půl tisíce metrů čtverečních a poskytne útočiště při méně příznivých povětrnostních podmínkách. Součástí areálu je i otevřené dopravní hřiště, které měří 900 metrů čtverečních, a je možné ho s krytou halou propojit. Dopravní hřiště s největší krytou plochou svého druhu u nás již mohou využívat ke svému vzdělávání děti z mateřských i základních škol z celého Jihomoravského kraje. Navíc v odpoledních hodinách a o víkendech je hřiště k dispozici široké veřejnosti.

V říjnu mohou děti s rodiči navštívit dopravní hřiště ve všední den od tří hodin odpoledne do šesti do večera a o víkendech od desíti hodin dopoledne do pěti odpoledne. Pro školáky připravili organizátoři mnoho soutěží a programů, které například prohloubí jejich znalosti zákona o problematice pohybu na pozemních komunikacích nebo je naučí, jak se chovat v silničním provozu. Nebude chybět ani jízda zručnosti pro malé cyklisty či zábavná forma výuky dopravních značek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.