Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nejlepší odstřelovače najdete v Česku. Vyhráli mezinárodní soutěž

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Češi jsou nejen hlavičky, které vyhrávají různé vědomostní turnaje, ale jsou šikovní i v armádních aktivitách. Například příslušníci 42. mechanizovaného praporu v Táboře obsadili první místo v soutěži IDF International Sniper Competition, která proběhla koncem října ve výcvikovém prostoru Camp Adam poblíž izraelského Tel Avivu, uvedl server Novinky.

Celkem se soutěže účastnilo 43 týmů z 19 zemí. Vojáci z 42. mechanizovaného praporu, který nese přídomek „Svatováclavský“, uspěli nejen v kategorii zahraničních účastníků, ale i v kategorii speciálních sil, kde brali druhé místo. Čeští odstřelovači tak prorazili v konkurenci nejlepších týmů z celého světa, jako jsou příslušníci americké ODA, US ArmyRangers nebo švédské speciální síly.

Desátý ročník soutěže simuloval střelbu v denních i nočních podmínkách, přičemž vycházel z reálných situací, v nichž se odstřelovači ocitli. Museli si tak poradit s dvěma desítkami střeleckých úloh, jako je například pozitivní identifikace a eliminace cílů s využitím optoelektronických přístrojů nebo organických zbraní. „Jednalo se především o vyhledávání skrytých cílů v časové tísni, střelbu na pohyblivé cíle, střelbu v zastavěném terénu a z nestandardních poloh doplněné o synchronní výstřely celého týmu z různých pozic,“ popsali zástupci armády.

Zdroj: Novinky, iDnes

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Česko dbá na prevenci. Tento týden se můžete zdarma otestovat na vážné nemoci

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál

Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…