Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Návštěvníci Brněnské přehrady se mohou těšit na nové hřiště a sociální zařízení

Brněnská přehrada foto: Michal Jelínek

Brno letošní rok zvelebuje okolí přehrady za dvacet milionů korun. Snaží se tak zvýšit její atraktivitu a nalákat tam více návštěvníků z města i ze širokého okolí. V současné době se staví nová sociální a hygienická zařízení či hřiště na plážový volejbal.

Zástupci Brna se poslední dobou snaží nalákat lidi, aby za koupáním či sportovními aktivitami jezdili na Brněnskou přehradu. Sinice a ruch ze stavebních prací v minulých letech návštěvníky odradil a ti dávali přednost koupání v bazénech. Poslední roky se však karta obrací.

„Za uplynulé dva roky roste díky čisté vodě počet Brňáků, kteří si jdou lehnout k přehradě. Dřív chodili jen na koupaliště a ani o přehradě nepřemýšleli, to se změnilo. Letos bych řekl, že máme o třetinu více návštěvníků než loni,“ řekl manažer areálu BeachPub Sokolák Tomáš Novotný.

Mluvčí města Pavel Žára se s Novotným shoduje a souhlasí, že návštěvnost stoupá. „V letní sezoně přehradu odhadem navštíví desítky tisíc lidí,“ uvedl Žára. Stavba nových zařízení by měla být hotová do konce letošních prázdnin.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Top Gun, Maverick: Je Darkstar skutečný tryskáč? Je to pravděpodobnější, než si myslíte

Výzkumníci vytvořili jako první na světě simulace vzdáleného vesmíru před 11 miliardami let

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…