Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Návštěvníci Brněnské přehrady se mohou těšit na nové hřiště a sociální zařízení

Brněnská přehrada foto: Michal Jelínek

Brno letošní rok zvelebuje okolí přehrady za dvacet milionů korun. Snaží se tak zvýšit její atraktivitu a nalákat tam více návštěvníků z města i ze širokého okolí. V současné době se staví nová sociální a hygienická zařízení či hřiště na plážový volejbal.

Zástupci Brna se poslední dobou snaží nalákat lidi, aby za koupáním či sportovními aktivitami jezdili na Brněnskou přehradu. Sinice a ruch ze stavebních prací v minulých letech návštěvníky odradil a ti dávali přednost koupání v bazénech. Poslední roky se však karta obrací.

„Za uplynulé dva roky roste díky čisté vodě počet Brňáků, kteří si jdou lehnout k přehradě. Dřív chodili jen na koupaliště a ani o přehradě nepřemýšleli, to se změnilo. Letos bych řekl, že máme o třetinu více návštěvníků než loni,“ řekl manažer areálu BeachPub Sokolák Tomáš Novotný.

Mluvčí města Pavel Žára se s Novotným shoduje a souhlasí, že návštěvnost stoupá. „V letní sezoně přehradu odhadem navštíví desítky tisíc lidí,“ uvedl Žára. Stavba nových zařízení by měla být hotová do konce letošních prázdnin.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.