Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Návrat radosti: Jak se léto stará o oživení naší duševní pohody?

Freepik.com

Léto nám přináší sluneční paprsky, svěží vánek a také příležitosti pro odpočinek a zábavu. Ale léto není jen o dovolených a výletech – má také pozitivní vliv na naši duševní pohodu. Jak slunné měsíce oživují naši mysl a jak můžeme využít léto k péči o naše psychické blaho?

Návrat ke spojení s přírodou
Léto nám poskytuje jedinečnou příležitost znovuobjevit a prohloubit naše spojení s přírodou. Krásné počasí nás láká ven, abychom se těšili z aktivity na čerstvém vzduchu a krásných přírodních scenérií. Procházky po lesích, relaxace na pláži nebo pikniky v parku nám umožňují odpojit se od každodenního shonu a znovu se naladit na přírodní rytmus. Studie ukazují, že pobyt v přírodě snižuje hladinu stresu a úzkosti, zlepšuje náladu a pomáhá uvolnit naši mysl.

Letní radosti a nové zážitky
Léto je obdobím, kdy se otevírá spousta možností pro nové zážitky a dobrodružství. Lidé se často zapojují do různých aktivit, jako jsou vodní sporty, kempování, festivaly nebo koncerty pod širým nebem. Tyto aktivity nás nejen baví, ale také stimulují naši kreativitu a zvědavost. Prozkoumávání nových oblastí a setkání s novými lidmi mohou přinést radost a uvolnění, což pozitivně ovlivňuje naši duševní pohodu.

Světlo a energie pro naši mysl
Sluneční svit je jedním z nejsilnějších léčivých prvků přírody. Díky dostatku slunečního světla se zvyšuje produkce serotoninu, tzv. hormonu štěstí, který pozitivně ovlivňuje naši náladu a emoční stabilitu. Léto nás nabíjí novou energií a motivací, což nás podněcuje k aktivitě a zlepšuje celkový pocit blaha. Je proto ideální využít slunečních dní k pobytu venku, případně i k mírné fyzické aktivitě, která podporuje uvolnění endorfinů a dodává naší mysli další radostné okamžiky.

Zaručeně zlepší den

Nový druh ještěra vědci pojmenovali Iron Maiden

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Češi stále častěji pěstují vlastní zeleninu na zahrádkách

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…