Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadšenci surfování mohou nově navštívit areál s umělou vlnou v Letňanech

Interiérový surfařský simulátor je atrakce na pomezí sportu a rodinné nebo společenské zábavy. Zdroj: surfarena

V pražských Letňanech se otevřela budova s umělou vlnou umožňující surfování v interiéru. Sportovní novinka, jejíž vybudování stálo asi padesát milion korun, nabízí zázemí pro profesionály i širokou veřejnost.

Najednou ji mohou využít dva lidé, přičemž jednotlivec za hodinu zaplatí tisíc až dva tisíce korun. Surf Arena je určena pro děti i dospělé a pod vedením zkušených instruktorů zde podle organizátorů mohou bez obav surfing vyzkoušet opravdu všichni.

„Surfaréna nenahradí Karibik a slunce, ale dodá vám trochu tréninku, abyste si pak oceán více užili,“ řekl pro ČTK autor arény Juraj Sonlajtner. První nápad na vytvoření podmínek pro interiérové surfování vznikl ve Spojených státech amerických asi před deseti lety. Postupem času se surfing rozšířil i do evropských destinací a nyní evropští jezdci soutěží i na světových šampionátech. Surf Arena tak poskytne vodné podmínky i pro pravidelné tréninky profesionálních surfařů.

Interiérový surfařský simulátor je atrakce na pomezí sportu a rodinné nebo společenské zábavy. Proud vody je hnán velkou rychlostí po měkké podložce v tvarovaném bazénu a umožňuje jízdu na speciálním prkně. Nejjednodušší je jízda vleže na břiše nebo vkleče, tzv. bodyboarding, kterým se zpravidla začíná a nabízí možnost provádět spoustu zábavných triků. Při surfování ve stoje lze kromě zatáček a klasických manévrů provádět i náročnější triky jako například salta nebo flipy.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.