Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadšenci surfování mohou nově navštívit areál s umělou vlnou v Letňanech

Interiérový surfařský simulátor je atrakce na pomezí sportu a rodinné nebo společenské zábavy. Zdroj: surfarena

V pražských Letňanech se otevřela budova s umělou vlnou umožňující surfování v interiéru. Sportovní novinka, jejíž vybudování stálo asi padesát milion korun, nabízí zázemí pro profesionály i širokou veřejnost.

Najednou ji mohou využít dva lidé, přičemž jednotlivec za hodinu zaplatí tisíc až dva tisíce korun. Surf Arena je určena pro děti i dospělé a pod vedením zkušených instruktorů zde podle organizátorů mohou bez obav surfing vyzkoušet opravdu všichni.

„Surfaréna nenahradí Karibik a slunce, ale dodá vám trochu tréninku, abyste si pak oceán více užili,“ řekl pro ČTK autor arény Juraj Sonlajtner. První nápad na vytvoření podmínek pro interiérové surfování vznikl ve Spojených státech amerických asi před deseti lety. Postupem času se surfing rozšířil i do evropských destinací a nyní evropští jezdci soutěží i na světových šampionátech. Surf Arena tak poskytne vodné podmínky i pro pravidelné tréninky profesionálních surfařů.

Interiérový surfařský simulátor je atrakce na pomezí sportu a rodinné nebo společenské zábavy. Proud vody je hnán velkou rychlostí po měkké podložce v tvarovaném bazénu a umožňuje jízdu na speciálním prkně. Nejjednodušší je jízda vleže na břiše nebo vkleče, tzv. bodyboarding, kterým se zpravidla začíná a nabízí možnost provádět spoustu zábavných triků. Při surfování ve stoje lze kromě zatáček a klasických manévrů provádět i náročnější triky jako například salta nebo flipy.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Zapomenutá vila od Kotěry dostala původní podobu

Jak vznikl ležák? Známe příběh tohoto lahodného nápoje

Rytina stará 15 tisíc let zaskočila archeology na Hladovém vrchu v Ostravě

Čeští studenti berou v celosvětové investiční soutěži bronz

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Inspirace z knihovny: Sněhová sestřička na vás dýchne kouzelnou vánoční atmosférou

Ve vzduchu poletují sněhové vločky, přes okno je vidět rozsvícený stromeček a uvnitř to voní po…