Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadělte k Vánocům dárky, které mají smysl. Přinášíme inspiraci

4 minuty radosti
Zdroj fotografií: elpida.cz; cook2help.com; chranenky.cz; neviditelna.cz; srdcervaci.cz; Pixabay

Přemýšlíte nad tím, co komu darovat k Vánocům? A co takhle nadělit dárek, který má smysl? Ten, který neudělá o nic menší radost než ten standardní, ale navíc díky přidané hodnotě zahřeje u srdce vás i obdarovaného. Máme pro vás několik zajímavých tipů.

Dárek od Srdcerváčů

Nemáte jasnou představu o svých vánočních dárcích? Pak si prolistujte srdcerváčský katalog jedinečných zážitků a darů. Najdete tu pestrou nabídku od společenských her přes kurzy vaření až po originální víno s etiketou od Miloše Čermáka. Projekt získává dary od firem i jednotlivců a výtěžek rozděluje především organizacím, které zaměstnávají více než polovinu zdravotně postižených.

Prohlídky Pragulic

Kolikrát v životě jste s rodinou nebo partnerem navštívili Prahu? A kolikrát jste tam zažili výjimečnou prohlídku? Pokud nikdy, teď je ta pravá příležitost to změnit. Projekt Pragulic zprostředkovává prohlídky, kde v rolích průvodců vystupují lidé bez domova. Nabízejí tak na město úplně nový pohled a ukazují místa, která v bedekrech nenajdete. Odvážlivci si mohou dokonce vyzkoušet zážitek v podobě čtyřiadvaceti hodin bez domova. Prohlídky nyní fungují i v Olomouci a Českých Budějovicích.

Výrobky z chráněných dílen

Pracovníci chráněných dílen dovedou vyrobit takřka cokoliv a hlavně to umí vyrobit vážně zdařile. Pryč s mýtem, že takovéto výrobky kupujete hlavně pro dobrou věc, ale žádnou parádu vám doma neudělají! Pokud nemáte žádnou dílnu ve svém okolí, podívejte se třeba na web chranenky.cz a přesvědčte se sami.

Dobro do šatníku

Věděli jste, že dobro si můžete i obléct? DOBRO je totiž název kolekce společnosti ZOOT, která podporuje smysluplné projekty a neziskové organizace celým ziskem z prodeje. Navíc je vyrobena eticky, s ohledem k životnímu prostředí a najdete v ní moc hezké věci – a to nejen na sebe.

Vstupenky na Neviditelnou výstavu

Kulturní zážitky všeho druhu jsou pod stromečkem zpravidla vítány, co ale tentokrát zvolit něco jiného než divadelní představení nebo lístky do kina? Neviditelná výstava nabízí unikátní možnost zažít opravdu na vlastní kůži svět nevidomých. A jde o výjimečný zážitek. Pokud by vám to náhodou bylo málo, pro gurmány je k dispozici také neviditelná ochutnávka vín či dokonce večeře.

Ponožky od babičky

Jestli máte babičku, která má v malíku hladce a obrace, poproste o pár ponožek přímo ji. V opačném případě vám doporučujeme kouzelný projekt Ponožky od babičky. Zapomeňte na názory, že ponožky jsou nevděčný vánoční dárek, a věnujte pár nebo dva tomu největšímu zmrzlíkovi ve vašem okolí. Každý pár je originál, nákupem podpoříte některou ze seniorek v její práci a pozor – aktuálně je k dispozici dokonce i vánoční kolekce!

Charitativní kalendáře

Kalendáře visí na stěnách ve většině domácností. V obchodech je jich na výběr nepočítaně, co ale dát tentokrát přednost takovému, jehož zakoupením přispějete na dobrou věc? Takový kalendář můžete snadno dohledat na internetu podle tématu, které vás zajímá, od věci také není poptat se místní organizace. A pokud se vám nechce hledat, zvolte třeba tento originální kalendář hasičů, který pomáhá psím útulkům.

Kulinářské radosti

Chcete koupit dárek pro nadšeného kuchaře nebo babičku-pekařku? Kupte ho tady! Projekt Cook2help funguje ve spolupráci s food blogery, kteří do něj věnovali různé dárky s gastro tematikou. Najdete tu nově vydané kuchařky, kilo bezlepkového cukroví nebo kurz pečení chleba. Veškeré vybrané prostředky jdou na účet Lékařů bez hranic.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…