Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadělte k Vánocům dárky, které mají smysl. Přinášíme inspiraci

4 minuty radosti
Zdroj fotografií: elpida.cz; cook2help.com; chranenky.cz; neviditelna.cz; srdcervaci.cz; Pixabay

Přemýšlíte nad tím, co komu darovat k Vánocům? A co takhle nadělit dárek, který má smysl? Ten, který neudělá o nic menší radost než ten standardní, ale navíc díky přidané hodnotě zahřeje u srdce vás i obdarovaného. Máme pro vás několik zajímavých tipů.

Dárek od Srdcerváčů

Nemáte jasnou představu o svých vánočních dárcích? Pak si prolistujte srdcerváčský katalog jedinečných zážitků a darů. Najdete tu pestrou nabídku od společenských her přes kurzy vaření až po originální víno s etiketou od Miloše Čermáka. Projekt získává dary od firem i jednotlivců a výtěžek rozděluje především organizacím, které zaměstnávají více než polovinu zdravotně postižených.

Prohlídky Pragulic

Kolikrát v životě jste s rodinou nebo partnerem navštívili Prahu? A kolikrát jste tam zažili výjimečnou prohlídku? Pokud nikdy, teď je ta pravá příležitost to změnit. Projekt Pragulic zprostředkovává prohlídky, kde v rolích průvodců vystupují lidé bez domova. Nabízejí tak na město úplně nový pohled a ukazují místa, která v bedekrech nenajdete. Odvážlivci si mohou dokonce vyzkoušet zážitek v podobě čtyřiadvaceti hodin bez domova. Prohlídky nyní fungují i v Olomouci a Českých Budějovicích.

Výrobky z chráněných dílen

Pracovníci chráněných dílen dovedou vyrobit takřka cokoliv a hlavně to umí vyrobit vážně zdařile. Pryč s mýtem, že takovéto výrobky kupujete hlavně pro dobrou věc, ale žádnou parádu vám doma neudělají! Pokud nemáte žádnou dílnu ve svém okolí, podívejte se třeba na web chranenky.cz a přesvědčte se sami.

Dobro do šatníku

Věděli jste, že dobro si můžete i obléct? DOBRO je totiž název kolekce společnosti ZOOT, která podporuje smysluplné projekty a neziskové organizace celým ziskem z prodeje. Navíc je vyrobena eticky, s ohledem k životnímu prostředí a najdete v ní moc hezké věci – a to nejen na sebe.

Vstupenky na Neviditelnou výstavu

Kulturní zážitky všeho druhu jsou pod stromečkem zpravidla vítány, co ale tentokrát zvolit něco jiného než divadelní představení nebo lístky do kina? Neviditelná výstava nabízí unikátní možnost zažít opravdu na vlastní kůži svět nevidomých. A jde o výjimečný zážitek. Pokud by vám to náhodou bylo málo, pro gurmány je k dispozici také neviditelná ochutnávka vín či dokonce večeře.

Ponožky od babičky

Jestli máte babičku, která má v malíku hladce a obrace, poproste o pár ponožek přímo ji. V opačném případě vám doporučujeme kouzelný projekt Ponožky od babičky. Zapomeňte na názory, že ponožky jsou nevděčný vánoční dárek, a věnujte pár nebo dva tomu největšímu zmrzlíkovi ve vašem okolí. Každý pár je originál, nákupem podpoříte některou ze seniorek v její práci a pozor – aktuálně je k dispozici dokonce i vánoční kolekce!

Charitativní kalendáře

Kalendáře visí na stěnách ve většině domácností. V obchodech je jich na výběr nepočítaně, co ale dát tentokrát přednost takovému, jehož zakoupením přispějete na dobrou věc? Takový kalendář můžete snadno dohledat na internetu podle tématu, které vás zajímá, od věci také není poptat se místní organizace. A pokud se vám nechce hledat, zvolte třeba tento originální kalendář hasičů, který pomáhá psím útulkům.

Kulinářské radosti

Chcete koupit dárek pro nadšeného kuchaře nebo babičku-pekařku? Kupte ho tady! Projekt Cook2help funguje ve spolupráci s food blogery, kteří do něj věnovali různé dárky s gastro tematikou. Najdete tu nově vydané kuchařky, kilo bezlepkového cukroví nebo kurz pečení chleba. Veškeré vybrané prostředky jdou na účet Lékařů bez hranic.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Dinosauři měli taky pupík. Dokazují to nalezené fosílie

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…