Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadaní studenti pomohou rozvoji města

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V Brně startuje další ročník Meziuniverzitní studentské soutěže, jejímž cílem je přivést vysokoškolské studenty do praxe a nabídnout jim možnost spolupráce s odborníky. Organizátoři projektu chtějí zapojit kreativní a talentované studenty do problémů rozvoje města a řešit je z různých pohledů.

V Brně sídlí řada univerzit a škol, které jsou plné talentovaných studentů, jejichž potenciál není vždy zcela vytěžen. Studenti si navíc stěžují, že se jim nedostává příležitost použít své teoretické znalosti v praxi. Paradoxem zůstává, že právě praktické dovednosti jejich budoucí zaměstnavatelé vyžadují nejvíce.

Nejen z těchto důvodů vznikla v Brně Meziuniverzitní studentská soutěž. Její vznik je datován již do roku 2011 a dodnes se snaží o to zajistit spolupráci mezi všemi vysokými školami v Brně. Letošní ročník začne 9. září a šanci budou mít opět všichni studenti brněnských vysokých škol. Ti se posléze rozdělí do devíti soutěžních týmů a každý z nich zpracuje téma, které vymyslí zástupci města Brna.

Práce všech soutěžních týmů na konci ohodnotí odborná komise. Členové nejlépe hodnocených týmů obdrží formální ocenění a odměnu za svou práci. Na závěr semestru po odevzdání a ohodnocení prací se uskuteční slavností akce spojená s předáním cen.

Související články

Zaručeně zlepší den

Seznamte se s osobními strážci mladých stromů. Netopýři na ně nedají dopustit

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Elektřina vytvořená rojícím se hmyzem může ovlivňovat počasí

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…