Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Nadaní studenti pomohou rozvoji města

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V Brně startuje další ročník Meziuniverzitní studentské soutěže, jejímž cílem je přivést vysokoškolské studenty do praxe a nabídnout jim možnost spolupráce s odborníky. Organizátoři projektu chtějí zapojit kreativní a talentované studenty do problémů rozvoje města a řešit je z různých pohledů.

V Brně sídlí řada univerzit a škol, které jsou plné talentovaných studentů, jejichž potenciál není vždy zcela vytěžen. Studenti si navíc stěžují, že se jim nedostává příležitost použít své teoretické znalosti v praxi. Paradoxem zůstává, že právě praktické dovednosti jejich budoucí zaměstnavatelé vyžadují nejvíce.

Nejen z těchto důvodů vznikla v Brně Meziuniverzitní studentská soutěž. Její vznik je datován již do roku 2011 a dodnes se snaží o to zajistit spolupráci mezi všemi vysokými školami v Brně. Letošní ročník začne 9. září a šanci budou mít opět všichni studenti brněnských vysokých škol. Ti se posléze rozdělí do devíti soutěžních týmů a každý z nich zpracuje téma, které vymyslí zástupci města Brna.

Práce všech soutěžních týmů na konci ohodnotí odborná komise. Členové nejlépe hodnocených týmů obdrží formální ocenění a odměnu za svou práci. Na závěr semestru po odevzdání a ohodnocení prací se uskuteční slavností akce spojená s předáním cen.

Související články

V slideru

Brněnští studenti budou spolupracovat s Harvardem

Společnost

Internet v parcích a pítka s vodou. Studenti chtějí vylepšit Brno

Inspirace

Olomoučtí studenti podporují africké zemědělce

Byznys

Forbes zveřejnil seznam 30 talentovaných Čechů do 30 let

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.