Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na sobotní korunovaci anglického krále Karla III. vystoupí Lionel Richie i Katy Perry

Foto: Wikimedia Commons / Doyle of London

Už tuto sobotu bude v londýnském Westminsterském opatství probíhat slavnostní korunovace krále Karla III., který na anglický trůn nastoupil už loni v září. V neděli se v rámci korunovačních oslav ukáže například zpěvačka Katty Perry, Lionel Richie či britská kapela Take That. Průběh koncertu bude vysílat televize a rozhlas, uvedl server Reuters.

Na pódiu vystoupí také operní zpěvák Andrea Bocelli či speciálně vytvořený sbor The Coronation Choir, který tvoří komunitní sbory ve spojení s amatérskými zpěváky z celé Británie. Součástí koncertu bude také vizuální oslava. Jedinečné projekce a lasery budou osvětlovat ikonická místa na celém území Spojeného království.

Sdílet pódium s ostatními účinkujícími na Korunovačním koncertu je událost, která se stane jednou za život a bude to čest a oslava,“ uvedl americký zpěvák Richie. Koncert bude probíhat na hradě Windsor a zúčastní se ho více než 20 tisíc posluchačů.

Král bude korunován historickou korunou svatého Eduarda, která se používá už od roku 1661 od korunovace krále Karla II. Zlatá koruna váží více než dva kilogramy a zdobí ji rubíny, ametysty i safíry. Žezlo, které představuje panovníkovu světskou moc, je zdobené 530karátovým diamantem, který je největším bezbarvým broušeným diamantem na světě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Vědci konečně identifikovali otisky, které zanechala exploze „prvních hvězd“ v našem vesmíru

Stromy sázíme na tři sta let, chceme, aby to fungovalo dlouhodobě, říká Richard Krajník ze společnosti Sázíme Česko

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Inspirace z knihovny: Co by můj syn měl vědět o světě? Kniha oblíbeného autora neporadí, ale pobaví

Jak funguje svět? Na co si v něm dát pozor? Co v životě hledat a před čím se naopak skrýt…