Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na Kanárech se otevře první podmořské muzeum v Evropě

V unikátním muzeu je na ploše o velikosti 2500 m2 aktuálně k vidění 60 soch, do příštího ledna by to měl být až pětinásobek. Zdroj fotky: www.underwatersculpture.com

Zajít na výstavu do galerie je sice zpravidla příjemný zážitek, ale občas to může být taky pěkná nuda. To rozhodně neplatí pro Museo Atlántico v zátoce Coloradas u Kanárských ostrovů. Exponáty se zde totiž nacházejí pod vodou.

V budoucnosti zřejmě nebude chybět v jediném průvodci po Španělsku. Není divu. Podmořské muzeum u ostrova Lanzarote je první svého druhu v Evropě. Nízkého zájmu turistů se nejspíš být nemusí. Každý, kdo touží po návštěvě, se však musí umět potápět. Sochy se nacházejí v hloubce 14 metrů pod hladinou.

Museo Atlántico láká k návštěvě každého, kdo si na ni troufne. Návštěvníky budou doprovázet instruktoři plavání v pozici průvodců, kteří pro dané účely dostali speciální umělecké školení. Každá z podmořských soch má totiž vlastní příběh.

V unikátním muzeu je na ploše o velikosti 2500 m2 aktuálně k vidění 60 soch, do příštího ledna by to měl být až pětinásobek. Skulptury mají pod vodou vydržet 300 let. Jejich autorem je britský sochař Jason deCaires Taylor. Umělec už dříve vytvořil obdobné sochy pro podmořské muzeum u Mexika. Použitý materiál je neškodný pro životní prostředí a měl by navíc podpořit podmořský život v dané oblasti.

Zdroj: lidovky.cz

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.