Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Na Kanárech se otevře první podmořské muzeum v Evropě

V unikátním muzeu je na ploše o velikosti 2500 m2 aktuálně k vidění 60 soch, do příštího ledna by to měl být až pětinásobek. Zdroj fotky: www.underwatersculpture.com

Zajít na výstavu do galerie je sice zpravidla příjemný zážitek, ale občas to může být taky pěkná nuda. To rozhodně neplatí pro Museo Atlántico v zátoce Coloradas u Kanárských ostrovů. Exponáty se zde totiž nacházejí pod vodou.

V budoucnosti zřejmě nebude chybět v jediném průvodci po Španělsku. Není divu. Podmořské muzeum u ostrova Lanzarote je první svého druhu v Evropě. Nízkého zájmu turistů se nejspíš být nemusí. Každý, kdo touží po návštěvě, se však musí umět potápět. Sochy se nacházejí v hloubce 14 metrů pod hladinou.

Museo Atlántico láká k návštěvě každého, kdo si na ni troufne. Návštěvníky budou doprovázet instruktoři plavání v pozici průvodců, kteří pro dané účely dostali speciální umělecké školení. Každá z podmořských soch má totiž vlastní příběh.

V unikátním muzeu je na ploše o velikosti 2500 m2 aktuálně k vidění 60 soch, do příštího ledna by to měl být až pětinásobek. Skulptury mají pod vodou vydržet 300 let. Jejich autorem je britský sochař Jason deCaires Taylor. Umělec už dříve vytvořil obdobné sochy pro podmořské muzeum u Mexika. Použitý materiál je neškodný pro životní prostředí a měl by navíc podpořit podmořský život v dané oblasti.

Zdroj: lidovky.cz

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…