Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Muzejní kufříky seznámí žáky v Bílovci s historií obce

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Pracovní listy, elektronické programy i repliky předmětů spojených s důležitými mezníky historie České republiky, včetně například pionýrského šátku. To vše budou obsahovat Muzejní kufříky, prostřednictvím nichž se žáci v muzeu v Bílovci na Novojičínsku seznámí s důležitými epochami a daty našeho státu. Čeká na ně nejen zajímavé podání odlišné od toho školního, ale i interaktivní forma celého projektu.

V bíloveckém muzeu vymysleli interaktivní program, pomocí něhož chtějí organizátoři projektu pomoci žákům lépe si představit, jak to vypadalo na území Česka v minulosti. Využívat k tomu chtějí příběhy konkrétních lidí i předměty z dané doby. „Prostřednictvím sbírkových předmětů, autentických dokladů minulosti a jejich příběhů chceme žákům a studentům přiblížit významné okamžiky naší historie. Mohou si vybrat konkrétního chlapce nebo dívku, jeho jméno a mohou si určit, jak konkrétní dějinné události formovaly život toho člověka,“ řekla pro ČTK ředitelka bílovického muzea Eva Ševčíková.

Program je zaměřený především na žáky osmých a devátých tříd základních škol a studenty třetích a čtvrtých ročníků gymnázií. Pro ně jsou připraveny kufříky, ve kterých se seznámí s přelomovými daty české historie, a to s roky 1918, 1938, 1948, 1968 a 1989. „V roce 1989 žáci mohou najít předměty typu kuponová knížka, céčka, v roce 1918 najdou například vlajku Československé republiky, která byla v tom roce vyhlášena, ale také žebračenky či marketingové taháky firmy Baťa,“ dodala pro ČTK Ševčíková.

Zdroj: ČTK

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi přišli s lékem na rakovinu. Nyní ho testují první pacienti

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.