Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Můj romantický příběh se stal Komedií roku 2014. Přijďte se zasmát!

Patnáctý ročník Grand Festivalu smíchu proběhl ve Východočeském divadle Pardubice. Ze sedmi finálních komedií, které bylo možné během loňského roku zhlédnout napříč českými divadly, byla jako vítězná Komedie roku 2014 vyhlášena inscenace Můj romantický příběh v podání Divadla Petra Bezruče z Ostravy.

Nejlepší divadelní komedií loňského roku byla v rámci Grand Festivalu smíchu vyhlášena inscenace Můj romantický příběh, kterou nastudovalo ostravské Divadlo Petra Bezruče. Hra mladého skotského dramatika Daniela C. Jacksona v režii Daniela Špinara nabízí divákům příběh Toma a Amy, dvou svobodných třicátníků, kteří se spolu „zapletou“ poté, co se opijí na jednom večírku. Tereza Vilišová jako Amy navíc získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon.

Můj romantický příběh ale zaujal natolik, že obdržel i další dvě ceny: Cenu odborné poroty a Cenu studentské poroty. Cenu diváků si pak odvezla komedie Listopad (Městská divadla pražská – Divadlo ABC), stejně jako se hlavnímu představiteli z této komedie Michalovi Dlouhému podařilo za roli fiktivního amerického prezidenta Charlese Smitha získat ocenění v kategorii nejlepší mužský herecký výkon.

Patnáctý ročník Grand Festivalu smíchu zaměřujícího se výhradně na žánr komedie proběhl ve Východočeském divadle Pardubice. Jeho návštěvníci mohli v průběhu jednoho týdne zhlédnout sedm nejlepších komedií, které byly během roku 2014 na českých divadelních prknech k vidění.

Komedie roku 2014 Můj romantický příběh se v Divadle Petra Bezruče hraje například 14. března, komedii Listopad můžete v Divadle ABC vidět v některém z několika březnových či dubnových termínů.

 

Veronika Steidlová Kordasová

Související články

Inspirace

Nadační fond Neuron ocenil šestici mladých nadaných vědců

Byznys

Nápadem roku 2016 je start-up učící počítače rozumět zvukům

Inspirace

Zvláštní ocenění vyzdvihlo výjimečné činy psích hrdinů

Byznys

Soutěž vyhlásila nejlepší ekologické projekty v Česku

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie