Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Můj romantický příběh se stal Komedií roku 2014. Přijďte se zasmát!

Patnáctý ročník Grand Festivalu smíchu proběhl ve Východočeském divadle Pardubice. Ze sedmi finálních komedií, které bylo možné během loňského roku zhlédnout napříč českými divadly, byla jako vítězná Komedie roku 2014 vyhlášena inscenace Můj romantický příběh v podání Divadla Petra Bezruče z Ostravy.

Nejlepší divadelní komedií loňského roku byla v rámci Grand Festivalu smíchu vyhlášena inscenace Můj romantický příběh, kterou nastudovalo ostravské Divadlo Petra Bezruče. Hra mladého skotského dramatika Daniela C. Jacksona v režii Daniela Špinara nabízí divákům příběh Toma a Amy, dvou svobodných třicátníků, kteří se spolu „zapletou“ poté, co se opijí na jednom večírku. Tereza Vilišová jako Amy navíc získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon.

Můj romantický příběh ale zaujal natolik, že obdržel i další dvě ceny: Cenu odborné poroty a Cenu studentské poroty. Cenu diváků si pak odvezla komedie Listopad (Městská divadla pražská – Divadlo ABC), stejně jako se hlavnímu představiteli z této komedie Michalovi Dlouhému podařilo za roli fiktivního amerického prezidenta Charlese Smitha získat ocenění v kategorii nejlepší mužský herecký výkon.

Patnáctý ročník Grand Festivalu smíchu zaměřujícího se výhradně na žánr komedie proběhl ve Východočeském divadle Pardubice. Jeho návštěvníci mohli v průběhu jednoho týdne zhlédnout sedm nejlepších komedií, které byly během roku 2014 na českých divadelních prknech k vidění.

Komedie roku 2014 Můj romantický příběh se v Divadle Petra Bezruče hraje například 14. března, komedii Listopad můžete v Divadle ABC vidět v některém z několika březnových či dubnových termínů.

 

Veronika Steidlová Kordasová

Související články

Zaručeně zlepší den

Po více než 150 letech se v hlavním městě Nového Zélandu vylíhli ptáci kivi

300 let od smrti barokního architekta Santiniho. Kde najdete jeho dechberoucí stavby?

Čeští vědci vyvinuli jedinečný přístroj ke zkoumání sluchu

Vědci pátrají po tajemství vzniku mlhy

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…